Monitory BenQ dla miłośników SimRacingu

BenQ 27” EX2710R i 32” EX3210R to dwa najnowsze, zakrzywione monitory z rodziny MOBIUZ zaprojektowane z myślą o miłośnikach wirtualnych wyścigów SimRacing. Kluczowe cechy: matryca VA, rozdzielczość WQHD, promień krzywizny 1000R, odświeżanie 165 Hz. Do tego rozbudowany zestaw audio wysokiej jakości, który pozwala zaoszczędzić miejsce na biurku przez eliminację głośników zewnętrznych. W Polsce monitory będą dostępne w październiku br. w sugerowanej cenie detalicznej 2719 zł za EX2710R i 3179 zł za EX3210R.

BenQ rozszerza rodzinę MOBIUZ – monitorów do gier o dwa nowe o modele z odświeżaniem 165 Hz – EX3210R, 32-calowy monitor o zakrzywionym ekranie (promień krzywizny 1000R), rozdzielczości 2560×1440 (16:9) i EX2710R o 27-calowym ekranie o takich samych parametrach. Obydwa monitory są wprost idealne do gier – szczególnie typu SimRacing czy EgoShooter. Zintegrowane głośniki TreVolo 2.1 z subwooferem wzbogacają wrażenia akustyczne i pozwalają w pełni zanurzyć się w wirtualnym świecie gier. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla użytkowników, którzy użytkując monitor o dużej przekątnej chcą zaoszczędzić miejsce na biurku i mogą to osiągnąć rezygnując z niepotrzebnych w tym przypadku głośników.

165 Hz i serca graczy biją jeszcze szybciej

165 Hz częstotliwość odświeżania ekranu, 1 ms czas reakcji matrycy (MPRT) praktycznie niwelują i cyfrowe artefakty. Funkcje takie jak Black eQualizer (lepsza widoczność szczegółów w ciemnych partiach obrazu), Color Vibrance (wielostopniowa regulacja nasycenia kolorów w grze) oraz AMD FreeSync ™ Premium Pro dodatkowo podnoszą komfort gry i płynność akcji. 10-bitowa obsługa kolorów, 90% pokrycie palety PCI-P3, jasność 300 nitów i funkcja HDRi dodatkowo optymalizująca kontrast i kolory gwarantują doskonały obraz, wiernie odzwierciedlający zamysł twórców wirtualnej rzeczywistości gier. Bogactwo wrażeń dopełnia tryb wyścigowy zapewniający ekstremalne wrażenia z toru.

Wrażenia dźwiękowe

Imponujący dźwięk ze zintegrowanego systemu dźwiękowego treVolo również akustycznie zanurza gracza w akcję gry. Pomaga to zapewnić doskonałe wyczucie miejsca pobytu przeciwników, dzięki czemu nowy MOBIUZ EX3415R idealnie nadaje się do epickich przygód. 2.1-kanałowe głośniki wbudowanego systemu dźwiękowego treVolo (2 x 2-watowe głośniki i 5-watowy subwoofer) oferują pięć definiowanych przez użytkownika trybów dźwięku dla strzelanek pierwszoosobowych FPS, gier wyścigowych i gier sportowych. DSP i układ głośników zapewniają bogaty dźwięk o wyraźnie zróżnicowanych częstotliwościach. Zakrzywiony ekran dodatkowo poprawia wrażenia dźwiękowe i sprzyja zanurzeniu się w świat gier.

Ochrona wzroku

Nowe modele mają oczywiście sprawdzone funkcje BenQ EyeCare, które chronią oczy przed zmęczeniem, nawet podczas długich sesji grania. Funkcja BenQ Brightness Intelligence Plus automatycznie dostosowuje jasność ekranu do oświetlenia otoczenia. Niemigoczące podświetlanie ekranu Flicker-free i niska emisja niebieskiej składowej widma barw dodatkowo podnoszą komfort długotrwałego korzystania z monitora.