Apple prezentuje nowe aplikacje dla Windows!

Apple do tej pory niechętnie udostępniało swoje rozwiązania użytkownikom konkurencyjnego Windowsa. W Sklepie Microsoft możemy znaleźć zaledwie aplikacje iTunes oraz iCloud. Jak się jednak okazuje, koncern z Cupertino w niedalekiej przyszłości ma nam udostępnić ciekawe, nowe aplikacje!

Trzy nowe aplikacje – dla naszej wygody?

Nowe aplikacje oznaczone są jako Preview. Oznacza to, że są jeszcze intensywnie testowane przez deweloperów i beta testerów po to, by służyły nam w jak największym stopniu bezproblemowo. Już wkrótce jednak powinny zostać udostępnione wszystkim zainteresowanym w ramach otwartej bety.

W ręce użytkowników trafią aplikacje Apple Music oraz Apple TV, które doskonale znacie ze swoich urządzeń z jabłkiem na obudowie. Ze Sklepu Microsoft zniknie natomiast iTunes, które przez wiele lat służyło nam do obsługi smartfonów Apple z poziomu komputera.

Rozwiązanie to zostanie zastąpione przez trzecią z aplikacji – Apple Devices – która posłuży nam do pracy z naszymi urządzeniami mobilnymi i czynności takich, jak na przykład synchronizacja danych przechowywanych na ich pokładzie.

Czytaj też: Nowy Chromecast w drodze?

Nie wiadomo jeszcze, kiedy wystartuje globalne wdrożenie nowych aplikacji. Obstawiam, że testy mogą potrwać jeszcze kilka miesięcy – przynajmniej do wiosennej konferencji Apple, podczas której poznamy kilka nowych urządzeń.