Aplikacje Apple w końcu dla Windows 11!

Windows 11 to naprawdę świetny system. Microsoft nieustannie dopracowuje pewne jego aspekty i zapowiedział już m.in. możliwość korzystania z aplikacji napisanych dla Androida. Dziś mamy dla Was kolejne dobre wieści. Do Sklepu Microsoft trafią popularne rozwiązania od Apple, których użytkownikom Windowsa do tej pory niesamowicie brakowało.

Lubiane rozwiązania nadchodzą!

Apple Music to jedna z najważniejszych aplikacji służących do odsłuchu naszej ulubionej muzyki. Dla fanów produktów od koncernu z Cupertino – jest to usługa wręcz kultowa, bez której nie wyobrażają sobie wręcz codziennego obcowania z wykonawcami, których twórczość jest nam bardzo bliska. Do tej pory jednak nie było im dane skorzystać z niej na komputerach z systemem Windows. Microsoft zapewnia, że podjął z Apple współpracę mającą doprowadzić do szybkiego wprowadzenia Apple Music do sklepu z aplikacjami dla „jedenastki”.

To nie jedyne dobre wieści dla fanów nadgryzionego jabłka. Dowiedzieliśmy się bowiem także, że Microsoft planuje zintegrować aplikację Zdjęcia z iCloud. Dzięki temu możliwe będzie przeglądanie zasobów fotograficznych gromadzonych w chmurze Apple za pośrednictwem wspomnianej aplikacji Zdjęcia na komputerach z systemem Windows oraz na konsolach Xbox.

Czytaj też: Nowe urządzenia Surface oficjalnie!

Microsoft nie żongluje jeszcze datami w kwestii wdrożenia wymienionych nowości. Możemy się jednak spodziewać, że Amerykanie będą chcieli udostępnić je użytkownikom Windowsa 11 w przeciągu kilku nadchodzących miesięcy.

Grafika tytułowa: Windows / Unsplash