Android TV 12 jeszcze w tym roku! Co nowego?

Android TV 12 to kompleksowe oprogramowanie przygotowane przez Google z myślą o inteligentnych telewizorach. System został przygotowany przez koncern z Mountain View w ubiegłym roku, jednak nie doczekał się jeszcze premiery na pokładzie konkretnych urządzeń. Mimo to możemy spodziewać się po nim wielu innowacyjnych rozwiązań, które usprawnią korzystanie z naszych domowych centr multimedialnych.

Sytuacja wokół Androida TV 12 jest trudna

Mimo, że Android TV 12 został udostępniony producentom Smart TV już w ubiegłym roku, to z niewiadomych powodów nie zadebiutowało na rynku jeszcze żadne urządzenie pracujące pod jego kontrolą. Sony, Philips i TCL w swoich nowych telewizorach w tym roku będą wykorzystywać – według zapowiedzi – system Android TV 11, a nawet Android TV 10. Póki co nie wiadomo jakie są powody takich decyzji ze strony czołowych producentów i czy w ogóle Android TV 12 trafi w najbliższym czasie na ich urządzenia.

Android TV 12 przynosi użytkownikom pełną obsługę 4K i zmiennych częstotliwości odświeżania. Oznacza to, że obraz wyświetlany na ekranach telewizorów zyska na jakości. Ponadto aplikacje w razie potrzeby będą mogły zmieniać ową rozdzielczość i odświeżanie bez denerwującego migotania ekranu. Android TV 12 przynosi także możliwość zmiany skalowania tekstu przez użytkownika. Ważne są też poprawki w zakresie bezpieczeństwa i prywatności, które równie istotną rolę odgrywały w ubiegłym roku w przypadku Androida 12 dla urządzeń mobilnych.

Czytaj też: SpaceX dokończy projekt OneWeb!

Miejmy nadzieję, że Android TV 12 wkrótce zacznie trafiać na pokład pierwszych urządzeń. Google deklaruje, że nastąpi to w tym roku. Oprogramowanie prezentuje się obiecująco, więc szkoda, by użytkownicy nie mieli możliwości korzystania z niego na co dzień. Gdy tylko pojawią się jakieś nowe, konstruktywne informacje w tej kwestii – będziemy Was informować!