AI dla iPhone? Apple szuka pomocy u Google!

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że Apple w tym roku zaserwuje nam funkcje AI na pokładzie swoich smartfonów iPhone. Wdrożenie rozwiązań ma nastąpić wraz z udostępnieniem iOS 18. Koncern z Cupertino zaangażował do prac przy autorskich rozwiązaniach z zakresu sztucznej inteligencji wielu bardzo uzdolnionych programistów. Jak się jednak okazuje, zamierza szukać wsparcia także u… koncernu Google!

Jak Google może pomóc konkurentowi?

Apple ma podobno prowadzić rozmowy z Google, które mają dotyczyć wykorzystania możliwości wykorzystania silnika Google Gemini w przypadku niektórych funkcji związanych z generatywną sztuczną inteligencją. Być może taka decyzja ma pomóc koncernowi z Cupertino wyrobić się z własnymi rozwiązaniami na czas – do konferencji deweloperskiej WWDC 24, która już w czerwcu. Doniesienia wydają się być wiarygodne – zostały przekazane w ramach raportu Bloomberga.

Rozwiązania od Google mają wspierać funkcje wykorzystujące przetwarzanie danych w chmurze. Dostępne będą obok autorskich rozwiązań AI od Apple. Oczywiście jeśli przedstawiciele koncernu z Cupertino nie dogadają się z Google – mają plan awaryjny. W takiej sytuacji zamierzają zwrócić się z prośbą o kooperację do innego giganta branży – OpenAI. Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje w tej kwestii.

Czytaj też: Apple szykuje nowe iPady

Grafika tytułowa: Bangyu Wang / Unsplash