AGON – sprzęt i ekosystem gamingowy od AOC

Lista marek oferujących akcesoria i sprzęt do gamingu PC wzbogaciła się o nowego gracza. AOC, jeden z największych graczy w segmencie monitorów, dziś prezentuje swoje pierwsze produkty gamingowe oraz cały ekosystem dla graczy.

Popyt na sprzęt gamingowy PC ma się bardzo dobrze od kilku lat i nic nie wskazuje na to, by trend ten miał osłabnąć. To bardzo dobre wieści zarówno dla producentów komputerów, jak również peryferii i akcesoriów dla graczy. Dlatego przybywa marek, których produkty trafiają na sklepowe półki. Jak zapewnić nowym produktom popularność? Firmując sprzęt logo, które nie jest graczom obce. Można tego dokonać np. stając się właścicielem marki – tak zorobiło HP kupując kingstonowy HyperX. Równie dobrą metodą jest oferowanie akcesoriów będąc samemu producentem sprzętu gamignowego – tu przykładem może być rodzimy NTT System, dostawca komputerów gamingowych Hiro, który z tym logo sprzedaje klawiatury, myszki, słuchawki i inne gamingowe akcesoria. Taką własnie drogę wybrał AOC – jeden z największych graczy w segmencie monitorów, który ma w ofercie szeroką gamę konstrukcji dla graczy. Przy czym AOC oferuje coś więcej, niż sam sprzęt.

Dziś, 27 lipca, AOC, prezentuje swoją markę AGON by AOC. Obejmuje ona wszystkie wyświetlacze i akcesoria dla graczy. Zarówno te, które już są dostępne w sprzedaży pod marką AOC, jak i przyszłe. Oferta AGON by AOC jest kierowana do wszystkich graczy − od okazjonalnych po najbardziej zaangażowanych i e-sportowców.

Sektor produktów gamingowych oraz e-sportowych to jeden z najszybciej wzrastających rynków technologicznych i z pewnością najbardziej ekscytujący. Jesteśmy dumni, mogąc zaprezentować społeczności graczy nową wizję marki. AGON by AOC będzie prężnym graczem w kategorii ekosystemów gamingowych. Staramy się polepszyć wrażenia z rozgrywek graczom z całego świata – mówi Stefan Sommer, dyrektor ds. marketingu i zarządzania biznesem AOC i MMD w Europie.

AGON by AOC przybliża graczom wciągające doświadczenia, bez względu na ich umiejętności oraz gatunek gier, jaki lubią. Celem marki jest służenie graczom na całym świecie w tworzeniu jak najlepszego ekosystemu gamingowego. Od monitorów do myszek dla każdego gatunku gier: tytułów MMO, wyścigowych, symulacji i FPS-ów. Dla ciekawskich odkrywców, doświadczonych bohaterów i prawdziwych legend gamingu oraz e-sportu.

Poza samymi produktami, elementem narracji AGON by AOC jest opowieść o dystopijnej rzeczywistości, w której istnieje liga wojowników AGON. Tylko dzięki współpracy mogą pokonać swoich przeciwników, podobnie jak w wielu grach online i zespołowych. Wraz z nowym otwarciem marki zostaną przedstawione specjalnie stworzone sylwetki postaci z uniwersum AGON.

Więcej na ten temat napiszemy wkrótce, gdy tylko producent poda więcej szczegółów.