Acura Precision – SUV Hondy z recyklingu!

Honda to jeden z najbardziej cenionych japońskich producentów samochodów. Na rynku amerykańskim pojazdy koncernu sprzedawane są pod marką Acura. Jak się okazuje, zaprezentowany został bardzo ciekawy koncept eko-samochodu, którego konstrukcja wykorzystuje materiały z recyklingu!

Nowoczesny SUV o ekologicznym rodowodzie!

Acura Precision to ciekawy koncept. Ma zaprezentować nam kierunek, w jakim w najbliższych latach będzie zmierzała amerykańska submarka Hondy. Acura jako dość luksusowa marka ma zapewniać kierowcom fantastyczne odczucia płynące z jazdy oraz futurystyczne rozwiązania. Widzimy je zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Jednak bardzo ciekawe rozwiązania forsowane są również, jeśli chodzi o technologie zastosowane na pokładzie prezentowanego konceptu.

Acura Precision ma oferować wsparcie dla jazdy autonomicznej. Oczywiście będzie można włączyć ją w dowolnym momencie i w takiej sytuacji kierownica samochodu będzie chowała się w desce rozdzielczej – dla wygody użytkowników. Acura Precision wykonana została z ekologicznych materiałów, dzięki czemu w procesie jej produkcji minimalizowany ma być ślad węglowy. Bardzo prawdopodobnym jest, że na rynek trafi za kilka lat produkcyjny model bazujący na przedstawionym koncepcie.

Czytaj też: Dodge Charger Daytona – elektryk z pazurem?

Na razie jednak, do czynienia mamy wyłącznie z projektem. Niewykluczone jednak, że już wkrótce takie eko-samochody na stałe zagoszczą na naszych drogach. W końcu do tego zmierzają trendy obecnie raczkujące na motoryzacyjnym rynku. Szkoda tylko, że z pewnością takie auta będą nieosiągalne finansowo dla większości z nas.