2 mln dolarów do wygrania jesienią!

Światowe gwiazdy Counter Strike: Global Offensive mogą przyjechać do Szwecji. Wielka przeszkoda dla rozegrania gigantycznego turnieju (pula nagród 2 000 000 dolarów) została usunięta.

Ogłoszenie tej nowiny miało nastąpić dopiero za tydzień, ale już wiadomo, że zakaz wjazdu do Szwecji będzie posiadał wyjątek, który umożliwi gwiazdom esportu wjazd do kraju.

Oznacza to, że planowany gigantyczny turniej PGL Major w Counter Strike: GO, który jesienią tego roku odbędzie się w Sztokholmie, jest bliższy realizacji. Wszystko to po długim okresie niepewności i troski aby to wydarzenie nie podzieliło losów Dota 2 The International.

W organizację tego prestiżowego turnieju zaangażowały się najwyższe szwedzkie czynniki rządowe: „Chcemy, aby esportowcy byli traktowani tak samo, jak inni elitarni sportowcy”- powiedział minister spraw wewnętrznych Szwecji Mikael Damberg.

Jedynym wymogiem jaki zawodnicy będą musieli spełnić przy przekroczeniu szwedzkiej granicy to negatywny wynik testu na koronawirusa.

Teraz na drodze do organizacji zawodów pozostała tylko jedna przeszkoda. Organizator PGL zażądał, aby podczas turnieju na trybunach Avicii Arena była obecna publiczność. Ostateczna decyzja w tej sprawie jest spodziewana 15 września.

Dwadzieścia cztery zespoły zakwalifikują się dzięki regionalnym rankingom.  Pula nagród  wynosi 2 000 000 USD. Będzie to drugi Major organizowany przez rumuńską organizację PGL po PGL Major: Kraków 2017.

 Sztokholm 2021 będzie pierwszym turniejem tej rangi zorganizowanym po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 po StarLadder Major: Berlin 2019.