Wideokonferencyjny monitor Samsunga

Oferta Samsunga powiększyła się o 24-calowy monitor S4 (S40VA), zaprojektowany z myślą o pracownikach hybrydowych. Dzięki wbudowanej kamerze internetowej, głośnikom i mikrofonowi, ekran staje się multimedialnym urządzeniem ułatwiającym pracę zdalną.

Wraz z końcem wakacji zmniejsza się liczba premier monitorów gamingowych, a rośnie oferta sprzętu biurowego. Zgodnie z obowiązującymi od zeszłego roku trendami, monitory o profilu biznesowym coraz częściej są wykorzystywane do pracy zdalnej. Aby dobrze pełniły tę funkcję, muszą się sprawdzać w zastosowaniach do wideokonferencji. To oznacza, że urządzenie musi mieć dobrej jakości głośniki, a przede wszystkim mikrofon i kamerę. Te warunki spełnia monitor S4 od Samsunga. Niestety nie jest jeszcze znana dostępność i cena na polskim rynku.

Dyskretna kamera

Dzięki 2,0-megapikselowej kamerze Full HD i kamerze na podczerwień, S4 oferuje bardzo dobrą jakość obrazu, która jest niezbędna w przypadku uczestniczenia w wirtualnych spotkaniach. Kamera schowana jest w obudowie i aby ją wysunąć, wystarczy nacisnąć ją od góry. Monitor S4 wyposażono we wbudowane głośniki stereo o mocy 2W.

 Aby zwiększyć szybkość logowania i poprawić wygodę użytkownika, S4 posiada certyfikat „Windows Hello”, dzięki czemu użytkownicy mogą zalogować się lub odblokować komputer zaledwie w ciągu 2 sekund. Czujniki biometryczne aktywują i skanują twarz użytkownika, dzięki czemu nie ma potrzeby podawania hasła, aby uzyskać dostęp do urządzeń, aplikacji oraz stron internetowych z systemem Windows 10. Sprawia to, że dostęp jest jednocześnie szybki i bezpieczny.

 Wygoda użytkowania

Samsung Webcam Monitor S4 wyświetla obraz w rozdzielczość Full HD (1920×1080), a także oferuje szeroki kąt widzenia (178 stopni) w poziomie i pionie, co zapewnia wyraziste kolory oraz optymalny odbiór treści z każdego miejsca. Wbudowana kamera internetowa i głośniki sprawiają, że użytkownik ma do dyspozycji więcej portów, które nie są zajęte przez wymienione peryferia. Monitor działa także jako koncentrator USB, dzięki czemu laptop podłączony do portu USB daje możliwość jednoczesnego podłączenia dodatkowych urządzeń, co redukuje obawy związane z brakiem portów.

 Ekran został zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkowania. Ergonomiczna podstawka zgodna ze standardami Video Electronics Standards Association (VESA), zapewnia maksymalną wygodę sprzyjającą produktywności. Monitor wyposażony jest w regulację wysokości (HAS), pochylenia oraz obrotu, a także posiada funkcję pivot, dzięki czemu użytkownicy mogą dostosować pozycję monitora do swoich preferencji.

Monitor jest również wyposażony w technologie flicker-free i low blue light, które minimalizują skutki zmęczenia oczu po długim czasie użytkowania. Obie technologie zostały docenione przez Rheinland, wiodącą międzynarodową grupę certyfikującą.