27-calowe monitory gamingowe od HP za tysiąc złotych

Seria nowych monitorów dla graczy pod względem parametrów nie różni się chyba niczym od innych konstrukcji z tego segmentu. Z pewnością różni się ceną. Monitory HP X Series są bardzo tanie.

 Być może część czytelników pamięta czasy, gdy sprzęt komputerowy marek takich jak Dell, HP czy IBM był wręcz wielokrotnie droższy od konstrukcji krajowych. Z pewnością wszyscy czytelnicy dziś mają świadomość, że za monitory gamingowy trzeba zapłacić więcej, nawet wręcz wielokrotnie więcej, niż za swój „cywilny” odpowiednik.

Monitory gamingowe HP X Series zapewniają doskonały stosunek ceny do jakości Jednocześnie – jak wynika z deklaracji producenta –  oferują możliwości, które z pewnością spotkają się z uznaniem wszystkich fanów gamingu. Cztery nowe modele to płaskie monitory IPS o średnicy 27″, 32 ” lub 34 „, a pozostałe trzy to zakrzywione monitory VA o średnicy 27″ lub 32”.

Wszystkie te urządzenia zapewniają częstotliwość odświeżania 165 Hz i czas reakcji 1ms, oraz funkcję AMD FreeSync Premium. Co więcej, zostały zaprojektowane z wykorzystaniem technologii HP Eye Ease z certyfikatem EyeSafe i regulowaną podstawką, dzięki czemu gra się wygodniej. Dla HP troska o środowisko naturalne jest sprawą priorytetową, dlatego monitory gamingowe HP X Series zostały wykonane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, z materiałów pokonsumpcyjnych pochodzących w 80% z recyklingu, a następnie umieszczone w całkowicie odnawialnych opakowaniach. Dodatkowo, dzięki możliwości dostępu do wielu funkcji w OMEN Gaming Hub, monitory z serii X dają szansę na poznanie wyjątkowego ekosystemu OMEN.

Część z nich będzie dostępna na polskim rynku już w sierpniu, pozostałe trafią do sklepów w październiku.

Sugerowane ceny i dostępność:

  • HP X27 FHD Gaming będzie dostępny w sierpniu – 1049 zł.
  • HP X27c FHD Gaming będzie dostępny w październiku – 1149 zł.
  • HP X27q QHD Gaming będzie dostępny w sierpniu – 1349 PLN.
  • HP X27qc QHD Gaming będzie dostępny w październiku – 1349 zł.
  • HP X32 QHD Gaming będzie dostępny w październiku – 1499 zł.
  • HP X34 UWQHD Gaming będzie dostępny w październiku – 1899 zł.