Logitech G Yeti Orb – nowoczesny mikrofon dla każdego
Logitech G Yeti Orb to nowość w gamingowym portfolio znanego producenta. Ten mikrofon został zaprojektowany z myślą o graczach, ale to nie wyklucza możliwości stosowania go w zupełnie innych scenariuszach. Sprzęt pojawił się u mnie na testach jakiś czas temu. Postanowiłem więc sprawdzić, jak sprawuje się podczas zabawy, ale i czy może okazać się przydatny chociażby wtedy, gdy pracujemy zdalnie lub hybrydowo.
Zawartość zestawu i jakość wykonania
Mikrofon pakowany jest w charakterystyczny dla akcesoriów z rodziny Logitech G kartonik, który zawiera sam sprzęt, kabel zasilający USB-A do USB-C oraz papierologię. Jest więc skromnie, ale wystarczająco, by od ręki zacząć pracę z mikrofonem. Wystarczy podłączyć go do komputera, zainstalować aplikację G HUB i już można przystąpić do zabawy lub pracy. Sprzęt, jak na swoją półkę cenową, jest naprawdę świetnie wykonany. Producent postawił na świetnej klasy materiały – m.in. matowane tworzywo sztuczne, które wygląda nieźle i raczej nie powinno na dłuższą metę zbierać śladów użytkowania. Warto wspomnieć o tym, że jak na sprzęt gamingowy przystało – nie zabrakło tutaj podświetlenia RGB.
Funkcje Logitech G Yeti Orb
Logitech G Yeti Orb to mikrofon bazujący na technologii pojemnościowej co oznacza, że w satysfakcjonujący sposób redukuje hałasy pojawiające się w tle, które mogą zakłócać nagrywanie lub streamowanie. To niezwykle istotne zarówno wtedy, gdy bierzemy udział w wideokonferencji lub gdy właśnie uruchomiliśmy transmisję na Twitchu. Do czynienia mamy z urządzeniem Plug-and-Play, które do działania nie wymaga instalowania dodatkowych sterowników. Dzięki temu z instalacją mikrofonu na stanowisku poradzą sobie nawet totalni laicy. Ustawieniami mikrofonu zarządzamy z poziomu doskonale znanego fanom sprzętu Logitech G panelu G HUB, który zapewnia dostęp do ustawień przechwytywania dźwięku (w tym Blue VO!CE), do samplera oraz do strefy podświetlenia LIGHTSYNC.
Ciekawe oprogramowanie wspierające
Aplikacja G HUB pozwala na wygodne zarządzanie pracą mikrofonu. Przekazuje nam na bieżąco informacje dotyczące m.in. funkcji związanych z rejestrowaniem dźwięku czy ustawień podświetlenia RGB. Za jej pośrednictwem możemy również zarządzać funkcjami Blue VO!CE dostosowując je do aktualnych potrzeb. Co ważne – można ustawić kilka profili pracy – na przykład pod kątem potrzeb związanych z konkretnymi, ogrywanymi przez nas produkcjami. Sam G HUB nie jest jednak pozbawiony wad. Sporadycznie zdarzały się tu jakieś błędy aplikacji, na które remedium była ponowna jej instalacja.
Jak sprawuje się podczas użytkowania?
Mikrofon Logitech G Yeti Orb to sprzęt, który naprawdę solidnie spełnia stawiane przed nim zadania. Sprawdziłem go zarówno podczas grania jak i wtedy, gdy zajmowałem się prowadzeniem wideorozmów i wideokonferencji. Gdy połączyłem się podczas grania z Discordem lub TeamSpeakiem – moi rozmówcy słyszeli mnie doskonale – bez żadnych niepotrzebnych zakłóceń w tle. Muszę również wspomnieć, że mikrofon doskonale radził sobie podczas pracy z aplikacją OBS, która jest bardzo chętnie wykorzystywana przez twórców chociażby do prowadzenia streamów z rozgrywki.
Nic nie stoi również na przeszkodzie, by z mikrofonu korzystać podczas tak popularnych w okresie post-pandemicznym wideokonferencji. Wiele firm przestawiło się w ostatnich latach na pracę zdalną lub hybrydową, co oznacza konieczność odpowiedniego zadbania o domowe stanowiska pracy. Logitech G Yeti Orb doskonale radzi sobie ze wszystkimi topowymi platformami komunikacyjnymi – takimi, jak Teams, Zoom czy Meet. Może więc pełnić w domu bardzo uniwersalną rolę – sprzętu do pracy w godzinach, w których wypełniamy obowiązki, jak i sprzętu do rozrywki – gdy wieczorami zasiadamy do ulubionych gier.
P.S. Mikrofon doskonale sprawdzi się także w sytuacjach, w których chcielibyśmy nagrywać niezwykle popularne w ostatnich latach podcasty.
Podsumowując…
Logitech G Yeti Orb to naprawdę niezły mikrofon, który mimo niepozornych rozmiarów imponuje oferowanymi możliwościami. Producent postawił w jego przypadku na wysoką jakość wykonania oraz zaawansowane technologie oraz intuicyjne oprogramowanie, dzięki którym przechwytywanie dźwięku wspina się na zupełnie nowy poziom. W cenie wynoszącej 309 złotych ciężko o lepszy sprzęt tego typu.
Grafika tytułowa: Logitech