YouTuberzy TheNitroZyniak i IsAmUxPompa właścicielami domeny csbetgo.com

Po zbanowaniu znanego streamera o nicku PhantomL0rd (1,4 miliona obserwujących) na platformie Twitch, który był jednym z największych streamerów promujących hazard skinami z CS: GO, a przy okazji okazał się być właścicielem serwisu CSGOShuffle, który intensywnie promował, poszukiwania podobnych osobników rozpoczęto także na polskim YouTube. Nie trzeba było długo czekać, a wkrótce po tym pojawił się w sieci film polskiego YouTubera o nicku Mervo, który wskazuje bożyszcze polskiej gimbazy – osobników IsAmUxPompa oraz TheNitroZyniak, jako ściśle powiązanych ze stroną csbetgo.com.
Okazuje się, że chodzi o coś więcej niż tylko promowanie obstawiania w serwisie csbetgo na filmach publikowanych w serwisie YouTube. Śledztwo Mervo wskazuje, że strona zarejestrowana jest na serwis pocztowy thenitrozyyq.nazwa.pl, o nazwie niemal identycznej jak nick jednego z powyższych streamerów. Nie muszę chyba mówić, że audiencja wymienionych wyżej YouTuberów to w dużej mierze osoby pełnoletnie, które przed ukończeniem 18 roku życia z hazardem, zgodnie z literą prawa, nie mogą mieć nic wspólnego.

Mervo kopał głębiej i mając nazwę serwisu pocztowego wkrótce odnalazł na kolejne strony związane z serwerem thenitrozyyq.nazwa.pl . Są to strony PompaTeam, którego to członkami są IsAmUxPompa i TheNitroZyniak. Owe strony to:
www.pompateam.pl
www.thenitrozyniak.pl
www.pompateamspeak.pl
www.pompamt2.pl
IsAmUxPompaIsAmUxPompaOczywiście w całym zamieszaniu nie mogło obyć się bez infantylnego określenia problemu, jakim w ostatnich czas jest słowo „drama”. Wkrótce po opublikowaniu filmu przez Mervo, kanał Okiem Fabiana umieścił na YouTube nagranie wywiady z NitroZyniakiem oraz IsAmUxPompa, w którym porusza temat ich powiązań z csbetgo.com. Panowie tłumaczą się, że nie są właścicielami serwisu, a jedynie… osobami udostępniającymi domenę („znajomemu”), z której chcieli kiedyś skorzystać, ale nie mieli odpowiednich środków technicznych, aby zbudować stosowny serwis. Co otrzymywali w zamian za swoją szczodrość IsAmUxPompa iTheNitroZyniak? Pieniądze za promowanie serwisu, wyrażone w skinach.

Chyba nie musimy tłumaczyć, że właściciel tego rodzaju strony może w dowolny sposób wpływać na wyniki losowań, ma też dostęp do wszystkich obstawionych skinów. Może, ale oczywiście nie musi. IsAmUxPompa oraz TheNitroZyniak nie udowodniono, że są w takie działania zamieszani, ale mamy przeczucie, że cała ta sprawa na dwóch powyższych filmach cała historia się nie skończy.
 
 

Źródło: inf. własna, YouTube, izaktv