PlayStation 4 Pro nareszcie zacznie pracować cicho

Sony co jakiś czas wprowadza do sprzedaży nowe rewizje konsol PlayStation. O niektórych z wprowadzanych w nich zmian jesteśmy informowani bezpośrednio przez producenta, o innych dowiadujemy się dopiero, gdy konsola trafi w nasze ręce. W sprzedaży niedawno pojawiły się konsole PlayStation 4 Pro CUH-7200. Okazuje się, że warto rozważyć ich zakup.
Kolejna rewizja konsoli PlayStation 4 Pro naprawia chyba największą bolączkę wcześniejszych modeli urządzeń. Firma w poprzedniej wersji (CUH-7100) poprawiła chłodzenie pamięci GDDR5, wyciszając nieco wentylator. Konsole te nagrzewały się bardziej niż urządzenia premierowe, oznaczone numerem CUH-7000. Najnowsza wersja konsoli (CUH-7200) zwiększa nieznacznie temperaturę jej pracy, ale także znacznie wycisza działanie.
Pierwszym z poprawionych egzemplarzy są konsole sprzedawane w zestawie z grą Red Dead Redemption 2 (w tym wypadku są to modele CUH-7216B). Większa ich liczba powinna pojawić się na półkach sklepowych w okresie przedświątecznym. Zwracajcie jednak uwagę na numery rewizji urządzeń, bo sklepy z pewnością będą wyprzedawać PlayStation 4 Pro w poprzednich wersjach.ps4 pro red dead redemption 2 bundlePomiary dokonane przez serwis Digital Foundry wskazują, że nowe PlayStation 4 Pro pracuje odczuwalnie ciszej. W przypadku pierwszej wersji modelu (CUH-7000) pomiary głośności wskazywały na hałas na poziomie 50-55 dBA. W przypadku konsolki usprawnionej po raz drugi (CUH-7200), jest to już zaledwie 44-48 dBA. Miejmy nadzieję, że wyższe temperatury pracy urządzenia nie wpłyną na zmniejszenie jego żywotności.ps4 pro red dead redemption 2 bundleZestaw Sony PlayStation 4 Pro z grą Red Dead Redemption 2 kosztuje obecnie w Polsce 1929 złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to chyba najlepsza z gier na konsole obecnej generacji, trudno nie nazwać tego bundle’a kuszącym.