Najciekawsze premiery filmowe – co obejrzeć w kinie pod koniec 2016 roku?


Zebraliśmy dla Was 15 naszym zdaniem najciekawszych filmów, które będą miały swoje premiery jeszcze w tym roku. W zestawieniu zabrakło filmów, na które czekacie? Wpiszcie ich tytuły w komentarzu i podzielcie się nimi z innymi!
1. Dziewczyna z pociągu (The Girl on the Train)
Film na bazie bestsellerowego thrillera psychologicznego brytyjskiej pisarki Pauli Hawkins zapowiada się wybornie. Główna bohaterka – Rachel (Emily Blunt) co rano pokonuje porannym pociągiem tę samą trasę kolejową, obserwując sielankę mieszkańców jednego z domostw. Gdy dostrzega zniknięcie zamieszkującej go kobiety, postanawia zaangażować się w śledztwo.

Data premiery: 7 października 2016


2. Księgowy (The Accountant)
Christian Wolff (Ben Affleck) jest geniuszem matematycznym. Jego przykrywką jest praca dla jednego z pomniejszych biur podatkowych, chlebem powszednim zaś wykonywanie zleceń dla najgroźniejszych organizacji przestępczych na świecie. Kiedy Wydział ds. ścigania przestępstw Departamentu Skarbu, prowadzony przez Raya Kinga (Simmons), zaczyna się nim coraz bardziej interesować, Christian podejmuje współpracę z legalnym klientem – nowoczesną firmą specjalizującą się w dziedzinie robotyki. Jej księgowa (Anna Kendrick) wykryła niezgodność opiewającą na miliony dolarów. Jednak, kiedy Christianowi udaje się uzyskać prawdziwy obraz sytuacji finansowej firmy i zbliżyć się do odkrycia prawdy, liczba ofiar zaczyna niebezpiecznie wzrastać.

Data premiery: 28 października 2016


3. Assassin’s Creed
Barman (Michael Fassbender) zostaje pojmany przez dużą organizację, a za sprawą maszyny zwanej animusem nabywa wspomnienia zabójców zwanych asasynami – swoich przodków. Rozpoczyna poszukiwania potężnych i niebezpiecznych artefaktów. Czy film reżyserowany przez Justina Kurzela będzie jedną z pierwszych dobrych ekranizacji gier komputerowych?

Data premiery: 6 stycznia 2017 (Polska), 21 grudnia 2016 (świat)


4. Rings
Jeżeli już przestała śnić się wam Samara, mamy złe wieści. Ona powraca! Film zabierze nas do czasów sprzed wydarzeń pierwszej części „Ringu”, na długo zanim powstała słynna kaseta video, którą Samara rozpoczęła krwawe żniwo. Dowiemy się, co pchnęło jej macochę do morderstwa, a motywy wcale nie są oczywiste…

Data premiery: 28 października 2016


5. Doktor Strange (Doctor Strange)
Potężny czarodziej doktor Strange walczy z siłami ciemności, aby ocalić świat. Doctor Strange to amerykański film science fiction na podstawie serii komiksów o superbohaterze o tym samym imieniu wydawnictwa Marvel Comics. Do tytułowej roli Stephena Strange’a rozważani byli m.in.: Joaquin Phoenix, Jared Leto, Tom Hardy i Benedict Cumberbatch. Ostatecznie wybrano tego ostatniego.

Data premiery: 28 października 2016


6. Przełęcz ocalonych (Hacksaw Ridge)
Przełęcz ocalonych to pierwszy od dziesięciu lat film Mela Gibsona. Reżyser stawia na jakość, a nie na ilość, w związku z czym możemy spodziewać się naprawdę dobrego kina wojennego. Film przenosi nas na Pacyfik, do okresu kończącego II Wojnę Światową. Opowiada on losy Desmonda T. Dossa – pierwszego w historii lekarza polowego, który, pomimo tego, że odmówił noszenia broni i zabijania, został za swoje zasługi odznaczony najwyższym amerykańskim odznaczeniem wojskowym – Medalem Honoru.

Data premiery: 4 listopada 2016


7. Trolle (Trolls)
Tytułowe trolle to przepełnione radością życia, rozśpiewane stworki, które obdarzono bajecznie kolorowymi włosami, układającymi się w niezwykłe fryzury. Magiczna kraina trolli zmieni się na zawsze, gdy jedna z jej mieszkanek, Poppy, wyruszy z misją ratunkową, która zaprowadzi ją w szeroki, nieznany dotąd świat.

Data premiery: 4 listopada 2016


8. Nowy początek (Arrival)
Po serii lądowań obcych na Ziemi wojsko werbuje eksperta lingwistyki, którego zadaniem jest odkrycie nastawienia przybyszy z kosmosu.

Data premiery: 11 listopada 2016
 
Przejdź do następnej strony, aby zobaczyć więcej zwiastunów.
#break#
9. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (Fantastic Beasts and Where to Find Them)
Siedemdziesiąt lat przed tym, jak Harry Potter czyta książkę autorstwa Newta Skamandera, pisarz przeżywa niezwykłe przygody w tajemniczym, nowojorskim stowarzyszeniu czarownic i czarowników. Akcja filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.

Data premiery: 18 listopada 2016


10. Lion
Film wyreżyserowany przez Gartha Davisa, którego scenariusz pisał Luke Davies bazuje na opartym na faktach dziele A Long Way Home autorstwa Saroo Brierleya. Saroo Brierley adoptowany w wieku 5 lat przez australijską rodzinę rozpoczął poszukiwania swoich biologicznych rodziców, wykorzystując do tego narzędzie Google Earth. Udało mu się znaleźć matkę po 25 latach.

Data premiery: 25 listopada 2016


11. Zły Mikołaj 2 (Bad Santa 2)
Sequel filmu Zły Mikołaj z 2003 roku to czarna komedia z Billy Bobem Thorntonem w roli tytułowego zawodowego oszusta i alkoholika.

Data premiery: 25 listopada 2016


12. Sprzymierzeni (Allied)
1942 rok, Afryka Północna. Max Vatan (Pitt), oficer wywiadu, spotyka na swej drodze działaczkę francuskiego Ruchu Oporu Marianne Beausejour (Cotillard), zaangażowaną w śmiertelnie niebezpieczną misję na tyłach wroga. Ich związek torpeduje ekstremalna presja związana z trwającą wojną.

Data premiery: 25 listopada 2016


13. Vaiana: Skarb oceanu (Moana)
Trzy tysiące lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym momencie ich wyprawy ustały na całe tysiąc lat – i nikt nie wie dlaczego… Walt Disney Animation Studios prezentuje film „Vaiana: Skarb oceanu”. Jest to komputerowo animowana opowieść o przygodach nastolatki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półbogaMaui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami.

Data premiery: 25 listopada 2016


14. Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie (Rogue One: A Star Wars Story)
Spin off sagi Gwiezdne Wojny opowiada historię grupy rebeliantów zjednoczonych w śmiałej misji polegającej na kradzieży planów imperialnej Gwiazdy Śmierci.

Data premiery: 15 grudnia 2016


15. Gold

Data premiery: 25 grudnia 2016