Minecraft za darmo w przeglądarce w wydaniu Classic

Minecraft za darmo? Proszę bardzo. Jest tylko małe „ale”. Firma Microsoft z okazji 10. rocznicy wydania gry Minecraft, stworzonej przez Markusa „Notcha” Perssona, udostępniła jej darmową wersję. Mowa o Minecraft Classic, w którą zagrać możecie w dowolnej przeglądarce internetowej.
Minecraft Classic pozwala cofnąć się w czasie o dekadę, by dowiedzieć się, co dekadę temu zadecydowało o sukcesie tej kultowej już produkcji. Minecraft Classic dostępny pod adresem classic.minecraft.net daje graczom dostęp do 32 podstawowych bloków. Generowane światy są oczywiście ograniczonych rozmiarów, ale wskoczyć może do nich na raz nawet 10 osób. Chcecie zaznajomić się z magią Minecrafta w gronie znajomych? Proszę bardzo – załóżcie swój serwer i udostępnijcie jego adres.Minecraft Classic za darmo Przeglądarkowy Minecraft może odstraszać nieco oprawą wizualną oraz nieco topornym interfejsem. Microsoft zupełnie szczerze informuje, że gra zawiera wszystkie bugi, jakie towarzyszyły oryginalnemu Minecraftowi 10 lat temu. Musicie mieć na uwadze, że Minecrafta Classic i najnowszą wersję Minecraft 1.14 dzieli dosłownie przepaść jakościowa. Zanim zdecydujecie się na zakup nowoczesnego wydania gry, sprzedawanego w cenie 99 złotych, być może warto chwilkę poklikać w przeglądarce?
Microsoft wcześniej zapowiedział premierę Minecrafta AR przeznaczonego na urządzenia mobilne. Tytuł, który może w pewnym stopniu przypominać Pokemon GO zadebiutuje w trakcie konferencji BUILD 2019.