Ktoś sprzedał egzemplarz najrzadszej gry na NES-a za niemal 42 tysiące dolarów

Stadium Events w wersji NTSC to jedna z najrzadszych gier przeznaczonych na konsolę Nintendo Entertainment System (NES) w historii. Jak się okazuje, ktoś właśnie sprzedał jej oryginalny, nienaruszony, zafoliowany egzemplarz za niemałą kwotę, która zgodnie z raportem serwisu Kotaku wynosiła aż… 41 977 dolarów.
Początkowo, posiadacz wspomnianej kopii gry zamierzał sprzedać ją na na eBayu, jednak osoba, która wygrała aukcję nie zapłaciła za zakup. Dlatego wkrótce po jej zakończeniu sprzedawca skontaktował się z „poważnym klientem”, który przeznaczył niebotyczną sumę na egzemplarz ultrarzadkiej produkcji.Stadium EventsTożsamość sprzedawcy, ani osoby, która zakupiła grę nie jest znana. Jak twierdzi sprzedawca, kondycja gry została oceniona przez serwis Video Game Authority, który przyznał jej aż 85 punktów z możliwych 100.
Gra Stadium Events została wydana w 1987 roku przez Bandai i wykorzystywała Family Fun Fitness Control Mat – protoplastę mat do gier tanecznych. Jednak mniej więcej w momencie gdy tytuł trafił do sklepów, technologię kupiło Nintendo, a więc produkcja musiała zniknąć z półek, aby firma mogła  zmienić ją w swój produkt – grę World Class Track Meet.

Choć wyprodukowano około 2 tysiące egzemplarzy Stadium Events w wersji przeznaczonej na rynek amerykański, tylko jakieś 200 trafiło do sklepów. Co ciekawe, europejska wersja gry (PAL) otrzymała więcej egzemplarzy, a więc nie jest ona tak wartościowa.

Źródło: Kotaku