Widzieliśmy na żywo zestaw HTC VIVE MARS Camtrack!

Rozwiązania z zakresu VR i AR cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Coraz chętniej korzystamy z nich w naszych domach. Powinniśmy jednak zdawać sobie również sprawę z tego, że techologie tego typu wykorzystywane są także przez profesjonalistów – chociażby na planach filmowych. Dzięki uprzejmości producenta mieliśmy okazję zobaczyć w akcji zestaw HTC VIVE MARS Camtrack!

Nowoczesne technologie pomagają profesjonalistom

Profesjonalne studio telewizyjne staje się centrum uwagi dla filmowców i twórców treści dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym rozwiązaniom. Podczas prezentacji mieliśmy okazję zobaczyć na żywo kompleksowy zestaw do produkcji telewizyjnej na najwyższym poziomie, włączając w to zaawansowane kamery, systemy oświetleniowe oraz innowacyjny system do wirtualnej produkcji filmowej i zdjęciowej HTC VIVE MARS Camtrack.

Firma HTC przedstawiła najnowszy produkt z linii VIVE, który rewolucjonizuje branżę filmową i produkcyjną. Urządzenie to umożliwia tworzenie zaawansowanych efektów specjalnych w wirtualnej produkcji, co stanowi przełom dla filmowców i twórców treści. Dzięki łatwej obsłudze i profesjonalnym funkcjom, takim jak precyzyjne śledzenie kamery, HTC VIVE MARS Camtrack staje się kluczowym narzędziem w produkcjach wirtualnych. Sprzęt jest w pełni kompatybilny z Unreal Engine oraz Aximmetry, co zapewnia szerokie możliwości integracji.

Demonstracja technologii HTC VIVE MARS Camtrack odbyła się w Studio JJW w Warszawie, gdzie zaprezentowano różnorodne scenariusze filmowe, wykorzystując ścianę LED wysokiej rozdzielczości oraz green screen. Wydarzenie to podkreśliło wszechstronność systemu, szybkość konfiguracji oraz jego łatwość adaptacji do zmieniających się warunków na planie filmowym. Zespół Bemix Virtual Production zrealizował specjalną przestrzeń składającą się z fizycznej scenografii oraz scenografii wykonanej w Unreal Engine 5.3. Dr Piotr Kucia, Dyrektor Artystyczny Bemix Media, zaprezentował praktyczne zastosowanie systemu, ilustrując jego działanie na żywo przy użyciu kamer filmowych.

Partnerem wydarzenia była firma led-star.pl, dostarczając ścianę LED o wysokiej rozdzielczości, natomiast firma Canon dostarczyła kamery filmowe Canon Eos Cinema C300 MK III oraz C500 AK II wraz z serią obiektywów filmowych. Oświetlenie filmowe zapewniła firma easyfilm.pl.

„W przeszłości, przygotowanie scenografii do produkcji wirtualnej bywało procesem kosztownym i czasochłonnym. HTC VIVE MARS Camtrack znacząco optymalizuje ten proces, przekształcając rozbudowane i skomplikowane systemy kompaktowe, modułowe rozwiązanie typu plug-and-play. Dodatkowo, dzięki swojej mobilności, MARS Camtrack umożliwia realizację projektów poza granicami tradycyjnego studia, co otwiera drzwi do większej kreatywności w planowaniu i rejestrowaniu scen.” – tłumaczy Sylwia Machnik-Kochan z HTC

„Nowoczesny system śledzenia kamery został niedawno zaktualizowany, oferując funkcje, które umożliwiają wyjątkowo precyzyjne śledzenie. System ten wspiera zarówno manualną obsługę kamery, jak i zautomatyzowane urządzenia takie jak slidery czy dolly. Miałem przyjemność pracować na tym systemie przez trzy dni na planie filmu reklamowego i jestem niesamowicie zaskoczony szybkością kalibracji obiektywów i precyzją systemu śledzenia ruchu kamery. System ten jest niemal siedmiokrotnie tańszy niż obecnie stosowane urządzenia na planach filmowych i telewizyjnych.” – Piotr Kucia, operator filmowy

Galeria zdjęć z wydarzenia:Czytaj też: Intensywny rozwój VIVEPORT – 90% przychodów dla twórców!

Grafika tytułowa: HTC VIVE