Samsung pokazał nam możliwości AI w swoich urządzeniach!

Samsung zorganizował dziś w Warszawie konferencję prasową, na której pokazał możliwości drzemiące w swoich najnowszych urządzeniach bazujących na zaawansowanych algorytmach sztucznej inteligencji (AI). Mieliśmy okazję na żywo zobaczyć najnowsze urządzenia mobilne Koreańczyków, sprzęt AGD czy RTV. Podczas konferencji uczestniczyliśmy także w prelekcji Jowity Michalskiej – ekspertki w dziedzinie AI, założycielki i dyrektor generalnej Digital University, która podkreśliła zalety i szanse wykorzystania AI w naszej codzienności.

Nadeszła era AI od Samsunga!

Sztuczna inteligencja (AI) przestała być już odległą wizją z przyszłości i stała się integralną częścią naszej codzienności, także tej domowej. Przyszłość rozwoju AI powinna opierać się na synergii między ludźmi a technologią. Tę ideę realizuje nowa klasa AI od Samsunga. Dzięki najnowszym technologiom, urządzenia tej firmy oferują realną pomoc w zdobywaniu wiedzy, komunikacji, rozrywce, pracach domowych, oszczędzaniu zasobów i energii, a także zwiększaniu bezpieczeństwa. W miarę rozwoju AI, to my, użytkownicy, będziemy coraz częściej uczyć sztuczną inteligencję naszych przyzwyczajeń, dostosowując ją jeszcze lepiej do naszych potrzeb, co pozwoli nam zyskać więcej czasu na przyjemności, odpoczynek i samorozwój.

Samsung rozpoczął prace nad AI przed 10 laty. Dziś wprowadza „Klasę AI” i przekracza granicę, za którą wyróżnia się niezwykle duża grupa urządzeń, które dzięki sztucznej inteligencji pomagają lepiej organizować pracę i życie domowe, poprawiając tym samym komfort życia. AI jest już obecna w 240 sprzętach AGD, wszystkich telewizorach Excellence Line 8K, OLED, Neo QLED, QLED i The Frame z lat 2023 i 2024 oraz smartfonach Galaxy z rodziny S24. Trafiła także do Galaxy Z Flip5 i 4, Z Fold5 i 4, serii S23 i S22 oraz tabletów z serii Tab S9. Z jej możliwości korzystają również klimatyzatory, urządzenia medyczne i pamięci firmy Samsung.

AI w domu i kuchni – komfort i ekologia

Przygotowanie listy zakupów, znalezienie wyjątkowego przepisu czy dobranie odpowiednich parametrów pieczenia to teraz zadania, w których AI może znacząco pomóc. Dzięki technologii AI Vision w lodówkach Samsung, inteligentna kamera identyfikuje świeżość aż 33 różnych produktów spożywczych. AI Pro Cooking w piekarnikach Samsung z kolei, za pomocą kamery rozpoznaje, co się w nim znajduje, i podpowiada odpowiednie parametry pieczenia, co pomaga w codziennym gotowaniu, oszczędzając czas i energię.

AI przynosi również rewolucję w sprzątaniu. Pralki Samsung wyposażone w technologię AI EcoBubble™ umożliwiają energooszczędne pranie nawet w niskich temperaturach. Inteligentne czujniki wykrywają rodzaj tkaniny, optymalizując ilość wody i detergentu, co sprawia, że pranie jest bardziej efektywne i ekologiczne. Odkurzacze pionowe Bespoke Jet i Samsung Jet Bot Combo AI Steam również korzystają z AI, rozpoznając typ sprzątanej powierzchni i dostosowując tryb sprzątania.

AI pomaga także w oszczędzaniu energii w domu. Tryb AI Energy Mode w aplikacji SmartThings optymalizuje zużycie energii lodówek i telewizorów, ucząc się nawyków użytkownika. Dzięki temu urządzenia zużywają mniej energii, co przekłada się na niższe rachunki i bardziej ekologiczny tryb życia.

Telewizory z funkcjami AI

Telewizory Samsung z technologią AI oferują znacznie lepszą jakość obrazu i dźwięku. Procesory Neural Quantum 8K Gen3 obsługują już 512 sieci neuronowych, co pozwala na poprawianie jakości obrazu SD i HD do 4K, a nawet 8K. Funkcje takie jak Adaptacyjny Tryb AI i Aktywny Wzmacniacz Głosu Pro automatycznie dostosowują ustawienia obrazu i dźwięku do rodzaju oglądanych treści, zapewniając najlepsze wrażenia wizualne i słuchowe.

Galaxy AI – sztuczna inteligencja w Twojej kieszeni

Technologia Galaxy AI dostępna w smartfonach z serii Galaxy S24 oraz poprzednich generacjach urządzeń mobilnych oferuje wiele przydatnych funkcji, takich jak Circle to Search, Live Translate i Interpreteur, które ułatwiają codzienne zadania. Funkcje te zmieniają sposób korzystania z urządzeń mobilnych, czyniąc je jeszcze bardziej przydatnymi w codziennym życiu.

AI od Samsunga to przyszłość, która już dziś rewolucjonizuje nasze domy, sprawiając, że stają się one bardziej komfortowe, ekologiczne i inteligentne. Przyszłość, w której technologia i człowiek współpracują, tworząc lepszą jakość życia.

Czytaj też: