TOP 5 – profesjonalne myszy komputerowe – styczeń 2023

Mysz komputerowa to akcesorium, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie codziennego korzystania z peceta lub laptopa. Jeśli komputera używamy do prostych zadań, to zdecydowanie zadowoli nas sprzęt za kilkadziesiąt złotych. Co, jeśli jednak komputer służy nam do pracy i chcemy stawiać na bezkompromisowe i niezwykle wygodne rozwiązania? Wtedy warto zainteresować się myszami dla profesjonalistów. Jaki mamy wybór w tym segmencie?

Czego możemy wymagać od topowej myszy komputerowej?

Mysz komputerowa z najwyższej półki musi być przede wszystkim niezwykle funkcjonalna. Nie po to wydajemy na nią kilkaset złotych, żebyśmy cieszyli się wyłącznie podstawowymi możliwościami, prawda? Myszy klasy Premium bardzo często są doskonale wykonane i oferują nam dostęp do wysokiej klasy sensorów oraz przełączników. Można też dla nich pobrać zaawansowane oprogramowanie, które pozwala na dostosowanie funkcji myszy do swoich potrzeb. Przejdźmy jednak do samych propozycji.

Czytaj też: Jak sprawdzić swój klucz systemu Windows?

Logitech MX Master 3S

Logitech MX Master 3S to absolutny lider naszego zestawienia. Jest to praktycznie mysz kompletna oferująca dostęp do zaawansowanych rozwiązań technicznych oraz oprogramowania Logi Options+. Prezentowany „gryzoń” oferuje nam siedem w pełni konfigurowalnych przycisków oraz dwie rolki – pionową (której precyzję pracy możemy regulować) oraz wertykalną. Mysz wykorzystuje sensor optyczny. Częstotliwość jej pracy to 8000 DPI. Z maksymalnie trzema urządzeniami połączy się przez Bluetooth lub za pośrednictwem łączności 2,4 Ghz. Technologia Flow pozwala na wygodne korzystanie z kilku urządzeń jednocześnie. Bateria wbudowana w mysz wystarcza na nawet 70 dni użytkowania między ładowaniami. Cena to 499 złotych.

Czytaj też: Logitech MX Master 3S for Mac – fani Apple ją pokochają!

Logitech MX Vertical

Logitech MX Vertical to nietypowa mysz ergonomiczna, która dedykowana jest użytkownikom spędzającym sporo czasu przed komputerem. Ze względu na swoją budowę pozwala unikać nieprzyjemnego bólu nadgarstka nawet przy maksymalnie długich sesjach nad zadaniami służbowymi. Mysz została wyposażona w sześć konfigurowalnych przycisków oraz rolkę. Mysz wykorzystuje sensor optyczny. Częstotliwość jej pracy to 4000 DPI. Z urządzeniami połączy się przez Bluetooth lub za pośrednictwem łączności 2,4 Ghz. Technologia Flow pozwala na wygodne korzystanie z kilku urządzeń jednocześnie. Bateria wbudowana w mysz wystarcza na nawet 4 miesiące użytkowania między ładowaniami. Cena to 419 złotych.

3Dconnexion CadMouse

3Dconnexion CadMouse to mysz stworzona z myślą o projektantach i inżynierach. Urządzenie musi więc oferować niesamowitą ergonomię pracy oraz wysoki poziom funkcjonalności. Producent w jego przypadku postawił na siedem konfigurowalnych przycisków oraz rolkę. Mysz wykorzystuje sensor optyczny. Częstotliwość jej pracy to 7200 DPI. Z urządzeniami połączy się przez Bluetooth lub za pośrednictwem łączności 2,4 Ghz. Warto wspomnieć również o rozwiązaniu takim, jak 1000 Hz Ultrapolling. Bateria wbudowana w mysz wystarcza na nawet 3 miesiące użytkowania między ładowaniami. Cena to 579 złotych.

Microsoft Surface Precision Mouse

Microsoft Surface Precision Mouse to „gryzoń” od koncernu z Redmond zaprojektowany z myślą o komputerach i tabletach Surface. Oczywiście możemy się spodziewać, że amerykański koncern postawił tu na niesamowitą jakość wykonania. Mysz kosztuje 379 złotych i w tej cenie oferuje nam czujnik laserowy, sześć przycisków oraz rolkę. Przewijanie za pomocą rolki może odbywać się w trybie płynnym, bądź też z magnetycznym skokiem. Bateria wbudowana w mysz wystarcza na nawet 3 miesiące użytkowania między ładowaniami.

HP 930 Creator

Ostatnia propozycja w naszym zestawieniu to HP 930 Creator. To elegancki „gryzoń” stworzony z myślą o osobach zajmujących się na co dzień pracą kreatywną. Warto również wspomnieć, że urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o macOS, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z niej z wszystkimi naszymi urządzeniami. Akcesorium oferuje nam czujnik optyczny, osiem przycisków oraz rolkę. Rozdzielczość pracy myszy to 3000 DPI. Bateria wystarcza na nawet 12 tygodni użytkowania między ładowaniami. Cena to 406 złotych.

Czytaj też: Jak kupić Windows 10 na stronie Microsoftu?