Wybieramy smartwatcha do 1000 złotych – grudzień 2023

Zakup dobrego smartwatcha w cenie do 1000 złotych może spędzić sen z powiek. Na rynku mamy bowiem dostępnych naprawdę sporo wszelkiej maści urządzeń kierowanych do różnych grup docelowych. Warto jednak pamiętać o tym, że każdy spośród topowych producentów elektroniki noszonej ma w tym segmencie swojego przedstawiciela. Na które zegarki szczególnie warto zwrócić uwagę pod koniec 2023 roku?

Czego oczekiwać od smartwatcha do 1000 złotych?

Smartwatche w przedziale cenowym do 1000 złotych mogą oferować różnorodne funkcje, ale zazwyczaj będą miały pewne ograniczenia w porównaniu do droższych modeli. Jakich rozwiązań można oczekiwać od zegarków w tej kategorii cenowej? Większość smartwatchy zaoferuje podstawowe funkcje monitorowania kroków, dystansu, spalonych kalorii i pomiaru pulsu. Będą też informować nas o połączeniach, wiadomościach tekstowych, e-mailach i innych powiadomieniach z telefonu.

Jedną z kluczowych funkcji smart-zegarków w cenie do 1000 złotych jest możliwość monitorowania jakości snu. To rozwiązanie pozwalające na zmianę nawyków mogących pozytywnie wpłynąć na zdrowie. Cześć smartwatchy oferuje również wsparcie dla popularnych aplikacji fitness pozwalających na monitorowanie treningów, czasu aktywności i analizę osiąganych wyników.

Warto wspomnieć również o tym, że niektóre smartwatche w tej kategorii cenowej mogą mieć wbudowany moduł GPS przydatny do śledzenia trasy podczas biegania lub jazdy rowerem. Kluczową cechą każdego nowoczesnego zegarka jest natomiast ochrona przed kurzem i wodą, która pozwala na noszenie sprzętu podczas pływania czy treningów w deszczu.

Decydując się na zakup smartwatcha warto sprawdzić w jego przypadku czas pracy między ładowaniami. Modele bazujące na autorskim oprogramowaniu producentów zazwyczaj pracują kilka lub kilkanaście dni. Sprzęt z Wear OS natomiast wymusza często ładowanie co 1-2 dni. Niezwykle istotną kwestią jest również sprawdzenie kompatybilności danego modelu z konkretnym smartfonem, z którego korzystamy na co dzień (iOS, Android).

fot. Samsung

Samsung Galaxy Watch 4

Samsung Galaxy Watch 4 to prezentujący się bardzo nowocześnie smartwatch mimo, że zadebiutował w 2022 roku. Oprócz ciekawego wzornictwa oferuje nam także bardzo przejrzysty interfejs Wear OS z nakadką One UI. Poza tym możemy się po nim spodziewać wszystkich sztandarowych funkcji charakterystycznych dla smart-zegarków. Mamy tu więc opcję wyświetlania powiadomień z telefonu, analizowania naszego stanu zdrowia oraz śledzenia treningów. Oczywiście jak na smartwatcha przystało, Samsung Galaxy Watch 4 jest wodoodporny do 5 ATM. Możemy także liczyć na szczelność zgodną ze standardem IP68. Pod względem konstrukcyjnym zegarek spełnia natomiast założenia standardu MIL-STD-810G. Przy umiarkowanym użytkowaniu bateria powinna umożliwić 2-3 dni pracy. Obraz wyświetlany jest na ekranie Super AMOLED o przekątnej 1,2″. Dzięki świetnie zaprojektowanej, autorskiej aplikacji urządzenie bezproblemowo współpracuje z Androidem. Za tak zaprojektowany sprzęt trzeba zapłacić 999 złotych.

fot. Polar

Polar Pacer PRO

Polar Pacer PRO to propozycja od jednego z wiodących producentów smartwatchy. Zegarek pracuje pod kontrolą autorskiego oprogramowania i zadedykowany został sportowcom. Zamknięty został w wytrzymałej obudowie i serwuje nam wszystkie funkcje charakterystyczne dla nowoczesnych, inteligentnych zegarków. Możemy więc liczyć na funkcje wyświetlania powiadomień z telefonu, analizowania naszego stanu zdrowia oraz śledzenia treningów. Polar Pacer PRO jest wodoodporny do 5 ATM. Czas pracy zegarka między ładowaniami jest dość długi – bateria zapewnia do 7 dni standardowego użytkowania. Obraz wyświetlany jest na ekranie MIP o przekątnej 1,2″. Za urządzenie trzeba zapłacić 949 złotych.

fot. Garmin

Garmin Forerunner 55

Garmin Forerunner 55 to pierwszy z produktów amerykańskiego koncernu w naszym zestawieniu. Pracuje pod kontrolą autorskiego oprogramowania firmy Garmin. Już jego wygląd zdradza nam, że mamy do czynienia z zegarkiem dość wytrzymałym. Na pokładzie mamy ekran o przekątnej 1,04″ na którym urządzenie wyświetli powiadomienia z telefonu, analizę naszego stanu zdrowia oraz dane dotyczące treningów. Garmin Forerunner 55 jest wodoodporny do 5 ATM. Czas pracy zegarka między ładowaniami jest dość długi (co jest standardem u Garmina) i wynosi 14 dni. Niestety brak tu wsparcia dla standardu płatności zbliżeniowych Garmin Pay. Za prezentowany zegarek trzeba zapłacić 713 złotych.

fot. Garmin

Garmin Instinct

Garmin Instinct to jeden z najbardziej wytrzymałych zegarków w zestawieniu. Podzespoły zostały tu zamknięte w bardzo solidnej obudowie. Sprzęt pracuje pod kontrolą autorskiego oprogramowania firmy Garmin. Na pokładzie mamy ekran monochromatyczny o przekątnej 0,9″ na którym urządzenie wyświetli powiadomienia z telefonu, analizę naszego stanu zdrowia oraz dane dotyczące treningów. Garmin Instinct jest wodoodporny do 10 ATM. Ogromnym plusem urządzenia jest czas pracy między ładowaniami sięgający 14 dni. Co ważne – i ten model nie oferuje wsparcia dla standardu płatności zbliżeniowych Garmin Pay. Trzeba za niego zapłacić 949 złotych.

fot. Amazfit

Amazfit T-Rex 2

Amazfit T-Rex 2 to bardzo wytrzymały smartwatch, który może spodobać się na przykład entuzjastom G-SHOCK-ów od Casio. Urządzenie zamknięte zostało w solidnej obudowie. Producent na pokładzie T-Rexa 2. generacji serwuje nam odporność na wstrząsy oraz na wodę – do 10 ATM. Amazfit deklaruje, że wbudowana w zegarek bateria powinna umożliwić aż 24 dni pracy między ładowaniami. Obraz wyświetlany jest na ekranie AMOLED o przekątnej 1,39″. Smartwatch pracuje pod kontrolą autorskiego oprogramowania producenta. Mamy tu funkcje wyświetlania powiadomień z telefonu, analizowania naszego stanu zdrowia oraz śledzenia treningów. Urządzenie może bezproblemowo współpracować zarówno z systemem Android, jak i iOS. Trzeba za nie zapłacić 899 złotych.

fot. Suunto

Suunto 9 Baro G1

Suunto 9 Baro G1 to kolejna wytrzymała propozycja w naszym zestawieniu. Jest to więc zegarek o bardzo solidnej konstrukcji. Sprzęt pracuje pod kontrolą autorskiego oprogramowania firmy Suunto. Na pokładzie mamy ekran o przekątnej 1,34″ na którym urządzenie pokaże nam powiadomienia z telefonu, analizę naszego stanu zdrowia oraz dane dotyczące treningów. Producent deklaruje, że omawiany zegarek jest odporny na zachlapanie i wstrząsy. Czas pracy to tutaj maksymalnie 7 dni między kolejnymi ładowaniami. Ten sprzęt o zdecydowanie przykuwającym wzrok designie kosztuje 929 złotych.

fot. Huawei

Huawei Watch GT 3 Active

Huawei Watch GT 3 Active to ostatnia propozycja w naszym zestawieniu. Koncern z Chin znany jest z tego, że regularnie serwuje nam naprawdę wytrzymałe czasomierze zaprojektowane w przemyślany sposób. Oczywiście urządzenie pracuje pod kontrolą autorskiego oprogramowania producenta. Obraz wyświetlany jest na ekranie o przekątnej 1,42″ na którym przeczytamy powiadomienia z telefonu, sprawdzimy analizę naszego stanu zdrowia oraz dane dotyczące treningów. Zegarek od Huawei jest wodoszczelny do 5 ATM, więc bez obaw możemy zabierać go na outdoorowe wypady. Czas pracy to tutaj maksymalnie 14 dni między kolejnymi ładowaniami. Ten sprzęt kosztuje 799 złotych.

Czytaj też: Wybieramy smartwatch do 3000 złotych – październik 2023

Grafika tytułowa: Nick Jio / Unsplash