TOP 5 – najciekawsze smartwatche do 1000 złotych – listopad 2022

Zakup dobrego smartwatcha w cenie do 1000 złotych może spędzić sen z powiek. Na rynku mamy bowiem dostępnych naprawdę sporo wszelkiej maści urządzeń kierowanych do różnych grup docelowych. Warto jednak pamiętać o tym, że każdy spośród topowych producentów elektroniki noszonej ma w tym segmencie swojego przedstawiciela. Na które zegarki szczególnie warto zwrócić uwagę pod koniec 2022 roku?

Czego oczekiwać od smartwatcha do 1000 złotych?

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że urządzenia w cenie do 1000 złotych nie zaoferują nam takiej jakości wykonania i tylu funkcji, co sprzęt klasy Premium. Nie powinniśmy też spodziewać się po nich jakichś unikalnych funkcji. Mają po prostu być solidne i działać. Smartwatche z omawianego przedziału cenowego będą doskonale sprawdzały się w codziennym zastosowaniu. Wszakże za ich pośrednictwem głównie sprawdzamy powiadomienia, monitorujemy nasz stan zdrowia i rejestrujemy treningi. Inteligentne zegarki za mniej niż 1000 złotych mogą też wbrew pozorom świetnie wyglądać. Sprawdźmy więc, jakie propozycje warto w tej kwocie rozważyć.

Huawei Watch GT 3 SE

Huawei Watch GT 3 SE to prezentujący się bardzo nowocześnie zegarek sportowy i jednocześnie najnowsza propozycja w naszym zestawieniu. Oprócz ciekawego wzornictwa oferuje nam także bardzo przejrzysty interfejs autorskiego oprogramowania Harmony OS. Poza tym możemy się po nim spodziewać wszystkich sztandarowych funkcji charakterystycznych dla smart-zegarków. Mamy tu więc opcję wyświetlania powiadomień z telefonu, analizowania naszego stanu zdrowia oraz śledzenia treningów. Są to autorskie rozwiązania koncernu Huawei znane z dużo droższych zegarków Chińczyków.

Oczywiście jak na smartwatcha przystało, Huawei Watch GT 3 SE jest wodoodporny do 5 ATM. Producent deklaruje, że wbudowana w zegarek bateria powinna umożliwić aż 7 dni intensywnej, bądź 14 dni niezbyt obciążającej pracy. Obraz wyświetlany jest na ekranie AMOLED o przekątnej 1,43″. Dzięki świetnie zaprojektowanej, autorskiej aplikacji urządzenie może bezproblemowo współpracować zarówno z systemem Android, jak i iOS. Za tak zaprojektowany sprzęt trzeba zapłacić 899 złotych, jednak obecnie smartwatch jest dostępny w przedsprzedaży i można wyrwać go stówkę taniej!

Czytaj też: Huawei Watch GT3 SE – niedrogi zegarek, spore możliwości?

Samsung Galaxy Watch 4 Aluminium 40mm

Samsung Galaxy Watch 4 w wariancie z kopertą 40mm to zegarek, który przypadnie do gustu kobietom. To sprzęt pracujący pod kontrolą Wear OS. Możemy więc wykorzystać go do dokonywania płatności za pośrednictwem Portfela Google. Jest to propozycja z 2021 roku, ale dzięki premierze następcy urządzenie znacznie potaniało. Zaoferuje nam funkcje wyświetlania powiadomień z telefonu, analizowania naszego stanu zdrowia oraz śledzenia treningów.

Samsung Galaxy Watch 4 jest wodoodporny do 5 ATM i otrzymał certyfikat MIL-STD-810G. Czas pracy zegarka między ładowaniami to 2-3 dni. Obraz wyświetlany jest na ekranie Super AMOLED o przekątnej 1,2″. Sercowcy docenią wbudowaną w smartwatch funkcję EKG. Do obsługi zegarka służą aplikacje Galaxy Wearable oraz Samsung Health. Za urządzenie trzeba zapłacić 999 złotych.

Xiaomi Watch S1 Active

Xiaomi Watch S1 Active to propozycja od jednego z najważniejszych producentów smartfonów. Zegarek pracuje pod kontrolą autorskiego oprogramowania Chińczyków. Zamknięty został w wytrzymałej obudowie i serwuje nam wszystkie funkcje charakterystyczne dla nowoczesnych, inteligentnych zegarków. Możemy więc liczyć na funkcje wyświetlania powiadomień z telefonu, analizowania naszego stanu zdrowia oraz śledzenia treningów.

Xiaomi Watch S1 Active jest wodoodporny do 5 ATM. Czas pracy zegarka między ładowaniami jest dość długi – bateria zapewnia do 12 dni normalnego użytkowania lub do 24 dni pracy w trybie oszczędzania energii. Obraz wyświetlany jest na ekranie AMOLED o przekątnej 1,43″. Zegarek wyposażono w NFC i według zapewnień Xiaomi zapewnia on wsparcie dla płatności bezgotówkowych Mastercard. Za urządzenie trzeba zapłacić 799 złotych.

OPPO Watch 46mm

OPPO Watch 46mm to jeden z tańszych smartfonów z Wear OS na pokładzie. Swoim wyglądem w dość oczywisty sposób nawiązuje do legendarnego Apple Watcha. Nie da się ukryć, że dzięki temu może się podobać. Z tego powodu jednak obudowa zegarka sprawia wrażenie dość delikatnej i podatnej na uszkodzenia. Zegarek od OPPO oferuje nam ekran o przekątnej 1,91″ na którym wyświetli powiadomienia z telefonu, analizę naszego stanu zdrowia oraz dane dotyczące treningów.

OPPO Watch 46mm jest wodoodporny do 5 ATM. Czas pracy zegarka między ładowaniami jest charakterystyczny dla zegarków z oprogramowaniem Google i wynosi 2-3 dni. Zegarkiem możemy dokonywać płatności bezgotówkowych za pośrednictwem Portfela Google. Ciekawostką jest możliwość indywidualnego dostosowania wyglądu tarczy zegarka. Cena jaką przyjdzie zapłacić za smartwatch OPPO to 699 złotych.

Amazfit T-Rex PRO

Amazfit T-Rex PRO to bardzo wytrzymały smartfon, który może spodobać się na przykład entuzjastom G-SHOCK-ów od Casio. Urządzenie zamknięte zostało w masywnej obudowie. Koperta wykonana została z materiału kompozytowego, natomiast ekran chroniony jest szkłem Gorilla Glass. Producent na pokładzie T-Rexa serwuje nam odporność na wstrząsy oraz na wodę – do 10 ATM.

Amazfit deklaruje, że wbudowana w zegarek bateria powinna umożliwić aż 18 dni pracy między ładowaniami. Obraz wyświetlany jest na ekranie AMOLED o przekątnej 1,3″. Smartwatch pracuje pod kontrolą autorskiego oprogramowania producenta. Mamy tu funkcje wyświetlania powiadomień z telefonu, analizowania naszego stanu zdrowia oraz śledzenia treningów. Urządzenie może bezproblemowo współpracować zarówno z systemem Android, jak i iOS. Trzeba za nie zapłacić 799 złotych.