Jazda z kamerą samochodową na co dzień — dlaczego warto?

Czy opłaca się kupić kamerę samochodową? Czy jest to urządzenie, które może ograniczać widoczność? Wreszcie, po co nam tak naprawdę kamerka samochodowa. Między innymi na te pytania odpowiemy w tym wpisie!

Co potrafi kamera samochodowa?

Nagranie z kamery samochodowej może posłużyć do przeanalizowania przez służby mundurowe tego, jak doszło do wypadku. Takie nagranie może być też użyte jako dowód w sprawie, dzięki czemu kierowca będzie mógł np. skutecznie domagać się odszkodowania.

Kamera samochodowa to urządzenie, które rejestruje wszystkie szczegóły podróży. Może być wykorzystana jako dowód w razie wypadku. Jednak nie tylko do tego służy. Kamera samochodowa Nextbase zapewnia także większe bezpieczeństwo kierowcom, ponieważ ogranicza martwe pole i zwiększa widoczność.

Oprócz tych korzyści kierowcy mogą nagrywać wideo, siedząc wygodnie w fotelu. Pomaga to ograniczyć rozproszenie uwagi i pozwala kierowcy skupić się na drodze bez konieczności trzymania telefonu w górze przez cały czas. To o wiele lepszy sposób niż nagrywanie smartfonem, gdy drugą ręką trzymamy kierownicę i próbujemy skupić swoją uwagę na szosie.

Dlaczego warto kupić kamerę samochodową?

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić kamerę samochodową, ale jednym z najważniejszych jest ubezpieczenie. Jeśli kiedykolwiek uczestniczyłeś w wypadku, wiesz, jak trudne może być udowodnienie swojej niewinności — zwłaszcza w sytuacjach, kiedy naszej wersji nie mogą potwierdzić żadni naoczni świadkowie. Dzięki nagraniom z kamery samochodowej łatwiej będzie Ci udowodnić, że to nie Ty byłeś winny i uzyskać pokrycie kosztów związanych z wypadkiem z ubezpieczenia.

Jak działa kamera samochodowa?

Kamera samochodowa rejestruje wszystko, co dzieje się przed samochodem, w tym wypadki, kolizje i zdarzenia, które mają miejsce wokół samochodu.

Kamery samochodowe zapewniają spokój ducha, ponieważ pozwalają ustalić, co dzieje się na drodze, bez konieczności odrywania wzroku od trasy, jaką pokonuje kierowca.

W jaki sposób zapisywane są dane z kamery samochodowej?

Dane są gromadzone na karcie SD, do której w każdej chwili można uzyskać dostęp za pomocą komputera lub smartfona. Urządzenia tego typu zapisują informacje w tzw. pętli. Oznacza to, że urządzenie cyklicznie nadpisuje nagrania — do momentu, kiedy właściciel pojazdu nie postanowi ich zarchiwizować, bo np. nagrał wypadek czy stłuczkę na parkingu.

Dane zarejestrowane przez kamerę samochodową są zapisywane na karcie pamięci. Rozmiar karty pamięci wynosi zwykle 16 GB, 32 GB lub 64 GB, jednak do sprzedaży wchodzą już coraz większe nośniki.

Nowoczesne kamery do samochodu — co je wyróżnia?

Kamery do samochodu to nowoczesne urządzenia, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze i ułatwiają podróżowanie. To nie jest tylko funkcja bezpieczeństwa! Kamera może służyć jako GPS lub być używana w przypadku braku drogiego systemu nawigacyjnego.

Obecnie na rynku coraz częściej można spotkać się z podziałem tych urządzeń na:

– kamery standardowe (z obiektywem szerokokątnym i ograniczonym zakresem kątowym),

– kamery szerokokątne (o szerszym zakresie kątowym i wąskim polu widzenia),

– kamery typu „rybie oko” o kącie widzenia 180 stopni lub większym w poziomie,

– 360 stopni, zwane również kamerami panoramicznymi.

Podsumowanie

Jeśli dojdzie do wypadku samochodowego, kamera może udokumentować to, co się stało. Może to być potrzebne w przypadku oskarżeń o popełnienie wykroczenia lub gdy firma ubezpieczeniowa odrzuci Twoje roszczenie, ponieważ drugi kierowca skłamał na temat swojej prędkości lub przyspieszył przed wypadkiem. To tylko jeden z przykładów, jak to urządzenie może pomóc w przypadku nieuczciwych roszczeń wysuwanych wobec Ciebie po wypadku.

To uniwersalne urządzenie, które dodatkowo zwiększa bufor bezpieczeństwa i sprawia, że nasza podróż — bez względu na to, czy realizowana w celach prywatnych, czy służbowych — jest bezpieczniejsza, a więc i bardziej komfortowa.