Gadżety dla Twojego smartfona – które wybrać?

Jeden smartfon, by rządzić wszystkimi… gadżetami

Nasze smartfony są dziś najbardziej osobistymi rzeczami, jakie każdego dnia nosimy przy sobie. Możemy nie założyć obrączki, zegarka, czy nawet bielizny, ale smartfon w dłoni musi być. Jest dla nas domem, biurem, bankiem, przyjacielem dosłownie wszystkim, co możemy sobie wyobrazić, a jego możliwości z roku na rok stają się jeszcze większe i potężniejsze. Jako że już dziś jest niemal pełnoprawnym komputerem, który możemy podłączyć do monitora, klawiatury i myszki, to wyobraźcie sobie smartfony za 10 lat. Ale mimo swoich ogromnych możliwości często potrzebują dodatków, akcesoriów czy innych gadżetów, które sprawią, że będą szybsze, lepsze i bardziej wszechstronne. Oto kilka z nich…

Stacja ładująca

XTROM TITAN PRO Power Bank 140W & 24 000 mAh

Kiedyś to powerbanki miały pojemność 5000 mAh, a dziś taką pojemność mamy w niemal każdym smartfonie, dlatego nie wystarczy już kupić akumulator zewnętrzy o pojemności 10 000mAh. Dlatego warto wybrać taki, który po pierwsze naładuje nam sprzęt mobilny przynajmniej kilka razy, a na dodatek zrobi to szybko. Xtorm Titan Pro pa pojemność 24 000 mAh z najwyższej jakości ogniwami klasy A i to wystarczy na kilkukrotne naładowanie większości smartfonów i nawet dwukrotne naładowanie laptopa. Ale co ważniejsze to Xtorm Titan Pro ma cztery porty USB-C do ładowania dwa po 30Wm jeden 100W i jeden 140W, w tym jedno z nich służy dodatkowo do naładowania powerbanka. Tak szybka technologia ładowania posiada ochronę przed przeładowaniem, przegrzaniem, zwarciem, i dopasowuje paramenty podawanego prądu do podłączonego urządzenia. Urządzenia ma zintegrowany kabel USB-C, który obsługuje szybkie ładowanie. Ma on swoje specjalne miejsce w postaci wnęki magnetycznej na jednym z boków. Xtorm Titan Pro został opakowany w stylową, szarą obudowę z retro-pikselowym wyświetlaczem pokazującym poziom naładowania. Całość została wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu 

Cena: 799 zł

Eko i super wydajny przewód

ANKER USB-C to Lightning Bio-Based and Durable Cable

Mało kto zastanawia się dziś nad zakupem przewodu do ładowania smartfona, bo zwykle dostajemy go razem z telefonem. Niestety często je gubimy lub uszkadzamy przez przypadek i wtedy automatycznie kupujemy najtańszy i nie zastanawiamy się co on potrafi i jakie ma parametry. Jest to o tyle ważne, że nawet niektóre oryginalne kapelki do ładowania nie obsługują szybkich ładowarek. Zatem nie wystarczy mieć szubką ładowarkę, bo kabel też powinien być odpowiedni. Co jest takiego wyjątkowego w kablu ANKER USB-C to Lightning Bio-Based and Durable Cable? Okazuje się, że całkiem sporo. Zewnętrzna część obudowy kabla jest zbudowana z biomateriałów z roślin, takich jak kukurydza i trzcina cukrowa. Kabel jest bardzo trwały z żywotnością 20 000 zgięć jest więcej niż gotowy do wytrzymania naprężeń i napięć codziennego użytku. Obsługuje także moc wyjściową 100 W przy współpracy z ładowarką ścienną 100 W i ma długość 90 cm.

Cena: 99 zł

Szybka ładowarka nie tylko do smartfonów

HAMA MINI CHARGER 65W With UBC-C & USB-A

Mając już odpowiedni kabel, warto pomyśleć o szybkiej ładowarce, która naładuje nam smartfona nawet w jedną godzinę, w zależności od pojemności baterii. HAMA MINI CHARGER 65W to szybka, wydajna i kompaktowa: ładowarka z technologią GaN to prawdziwa potęga. Szybka ładowarka obsługuje Power Delivery i Qualcomm® Quick Charge™ 3.0, a inteligentny zestaw czipów zapewnia bezpieczne ładowanie, które jest zabezpieczenie przed przeciążeniem, przepięciem i zwarciem. Podłączone urządzenia są automatycznie rozpoznawane i optymalnie ładowane, tak więc nie ma obawy, że smartfon nam się ugotuje. Ładowarka posiada dwa gniazda, jedno dla USB-A i drugie USB-C oraz wskaźnik funkcji LED informuje o stanie urządzenia. Tak więc dzięki dwóm portom USB, możemy jednocześnie naładować dwa urządzenia, takie jak smartfon i tablet. Ładowarka jest wstecznie kompatybilna ze wszystkimi wersjami technologii Power Delivery i Qualcomm® Quick Charge™ 3.0, co gwarantuje wszechstronność zastosowania. Maksymalna moc wyjściowa wynosi 65 W, co pozwala na szybkie ładowanie nawet dużych urządzeń, takich jak ultrabooki czy notebooki. 

Cena: 209 zł

HUB dla laptopa 7w1 – gdy brakuje portu do podłączenia smartfona

Hub USB Green Cell GC Connect Hub USB-C 7w1

W ramach miniaturyzacji, a także oszczędności wielu producentów laptopów często wyposaża komputery w coraz mniejszą ilość różnych gniazd i portów. Znamy takie laptopy, które mają jedynie dwa porty USB-C. Niestety zdarza się to coraz częściej także w laptopach gamingowych. Powstaje pytanie, co zrobić, jeżeli brakuje nam portów a chcemy podłączyć do kompa: klawiaturę, mysz, słuchawki, monitor, mikrofon zewnętrzny, kamera zewnętrzną, stację dokującą lub ładującą RAZER Stream kontroler albo telefon? Jest na to sposób, Hub USB Green Cell GC Connect Hub USB-C to rozgałęziacz 7w1.

Cena: 219 zł

Stylowy powerbank

FRESH’N’REBEL POWERBANK 18000 mAh

Duże powerbanki są super, ale czasem po prostu tuż przed wyjściem z domu nagle okazuje się, że bateria w telefonia ma jedynie 5%. Wtedy właśnie możemy zabrać ze sobą nieduży, ale zgrabny i świetnie zaprojektowany FRESH’N’REBEL POWERBANK o pojemności 18000 mAh. Mimo tak dużej pojemności akumulator bez problemu mieści się w tylnej kieszeni spodni ma wymiary 144 x 76 x 24 mm i waży 380 g. FRESH’N’REBEL wyposażono w dwa porty USB-C i jeden USB-A oraz diody informujące o stopniu naładowania powerbanka. Został on wyposażony w technologię szybkiego ładowania Power Delivery i ma moc wyjściową 20W.

Cena: 259 zł

Mała, szybka ładowarka

ANKER Nano II 45W Fast Charger

Kompaktowa konstrukcja, doskonałe wzornictwo i duża wydajność przy mniejszej emisji ciepła, w bardzo lekkim, o 34% mniejszym formacie w porównaniu ze standardowymi ładowarkami. Jeżeli dużo podróżujesz, albo spędzasz dużo czasu na uczelni, to przyda Ci się mała, ale bardzo wydajna ładowarka o mocy wyjściowej 45W, którą naładujesz nie tylko smartfona czy tabletu, ale także laptopa. Anker Nano II 45 W to wszechstronna ładowarka z jednym portem USB-C do szybkiego ładowania GaN II, wspierająca technologię Qualcomm® Quick Charge™ 3.0.

Cena: 169 zł

Samochodowy uchwyt i ładowarka indukcyjna w jednym

Anker MagGo 613 Magnetic Wireless Charger

Ładowarka samochodowa zintegrowana z bardzo minimalistycznym i stylowym uchwytem? To innowacyjne rozwiązanie zapewne wielu osobom przypadnie do gustu. Uchwyt z jednej strony mocujemy do deski rozdzielczej lub szyby za pomocą ssawki z dodatkowym klejem. Natomiast smartfona mocujemy przy pomocy magnesów. Jeżeli nasz telefon nie posiada umiejętności „przyciągania” to wystarczy zakupić specjalne etui, które zaczynają się od 40 zł z magnetyczną wkładką. Uchwyt na tylnej części ma gniazdo USB-C do którego możemy doprowadzić kabel wpuszczając go w otwory wentylacyjne albo możemy pozwolić mu, żeby się dyndał na desce rozdzielczej.

Cena: 349 zł