Peugeot E-3008 oficjalnie!

Peugeot to francuski producent samochodów, który chce być kojarzony z segmentem premium. Jak jednak wszyscy gracze obecni na rynku europejskim, musi dostosować swoje portfolio do unijnych przepisów. Między innymi z tego właśnie powodu na rynku debiutuje elektryczny SUV – Peugeot E-3008. Co będzie miał do zaoferowania europejskiemu kierowcy? Czy Francuzi postawią na rewolucyjne rozwiązania? Sprawdźmy!

fot. Peugeot

Co nowego w hitowym modelu Francuzów?

Przede wszystkim już na pierwszy rzut oka widzimy, że producent nie zdecydował się w przypadku swojej nowości na stylistyczną rewolucję. Peugeot E-3008 pod tym względem dość mocno nawiązuje do innych modeli znajdujących się w ofercie Francuzów. Mowa o m.in. przodzie z charakterystycznymi światłami LED-owymi czy tylnym oświetleniu. Sylwetka nowości jest dynamiczna i z pewnością spodoba się klientom niezależnie od ich wieku.

Wnętrze jest nowoczesne, jednak nie nazwałbym go awangardowym. Mamy tu cyfrowe zegary i duży ekran systemu inforozrywki. Całość jest ze sobą bardzo estetycznie połączona. To rozwiązanie nosi nazwę Panoramic i-Cockpit. Oczywiście możemy się spodziewać, że Peugeot postawi w przypadku swojego nowego SUV-a na najnowocześniejsze rozwiązania związane zarówno z wygodą, jak i z bezpieczeństwem podróży.

Co z napędem? Do wyboru mamy nowoczesne jednostki. Możemy postawić na opcję o mocy 213 KM z napędem na przednią oś i akumulatorem zapewniającym zasięg do 525 km. Druga opcja to jednostka dwusilnikowa napędzająca obie osie o mocy 326 KM. Tu zasięg to również 525 km. Ostatni z systemów napędowych oferuje natomiast 231 KM mocy oraz zasięg do nawet 700 km. Brzmi imponująco, prawda? W przyszłości mają być też dostępne warianty hybrydowe.

fot. Peugeot

Czytaj też: Volkswagen prezentuje prototyp ID.X Performance podczas ID. Treffen w Locarno

Grafika tytułowa: Peugeot