Wysyp nowości od Samsunga

Samsung wprowadza do sprzedaży smartfony Galaxy Z Fold3 5G i Z Flip3 5G, smartwatche Watch4 oraz słuchawki Buds2.

Od 11 sierpnia oferta Samsunga wzbogaca się o smartfony z serii Fold i Flip, smartwatche Watch4 i Watch4 Classic (o których szerzej piszemy tutaj) oraz słuchawki Buds. Producent kusi nie tylko sprzętem o lepszych parametrach i wzbogaconej funkcjonalności względem poprzednich modeli. Ci, którzy od 11 do 26 sierpnia 2021 do godz. 23:59 zdecydują się na zakup smartfonów Galaxy Z Fold3 5G i Galaxy Z Flip3 5G, najnowszych słuchawek dousznych Galaxy Buds2 i smartwatchy Galaxy Watch4 i Watch4 Classic, mają szansę zyskać m.in. zwrot na konto nawet do 1 tys., zł, a także niezwykłe prezenty do zakupów (o czym szerzej piszemy tutaj w dziale aktualności).

Galaxy Z Flip3 5G z niewidocznym aparatem i rysikiem

Podstawowe różnice między Galaxy X Fold3 to możliwość korzystania z rysika S Pen (sprzedawany osobno) oraz ukrycie umieszczonego pod ekranem aparatu. Użytkownicy mogą teraz korzystać ze zoptymalizowanych funkcji rysika na składanym wyświetlaczu, co idealnie sprawdzi się w przypadku wielozadaniowości w drodze. Przeznaczony do Galaxy Z Fold3 5G rysik dostępny jest w dwóch wersjach: S Pen Fold Edition i S Pen Pro. Obie wersje posiadają specjalnie zaprojektowaną końcówkę, która została wyposażona w technologię ograniczenia siły nacisku, co chroni ekran główny smartfonu. Nowy S Pen wyróżnia się jeszcze mniejszym opóźnieniem, co przekłada się na wierne odwzorowanie pisma i zapewnia płynne i intuicyjnie sporządzanie notatek.

Drugą niepozorną różnicę, jaką jest ukrycie aparatu docenią wszyscy, którym przeszkadzała niemała kropka na wyświetlaczu w poprzedniej wersji Folda. Teraz można cieszyć się kinowymi wrażeniami z oglądania i w pełni zanurzyć się w ulubione treści na wyświetlaczu Infinity Flex 7,6 cala. Zastosowana w ekranie nowa technologia wyświetlania Eco sprawia zaś, że jest on o 29 proc. jaśniejszy, a jednocześnie zużywa mniej energii. Urządzenie oferuje też jeszcze płynniejsze przewijanie i szybszą interakcję dzięki adaptacyjnej częstotliwości odświeżania Super Smooth 120 Hz, dostępnej teraz na obu ekranach – głównym i zewnętrznym.

W nowym modelu udoskonalono funkcje trybu Flex, który pozwala realizować jeszcze więcej zadań jednocześnie, np. dołączać do wideorozmowy na górnej części ekranu Galaxy Z Fold3 5G i równocześnie sprawdzać notatki ze spotkania w jego dolnej połowie.

Smartfon dostępny jest w trzech ponadczasowych kolorach: czarnym, zielonym i srebrnym.

Galaxy Z Flip3 5G: perfekcyjna równowaga stylu, funkcjonalności

To, co od razu rzuca się w oczy jeszcze przed otwarciem nowego Flipa to przeprojektowany ekran zewnętrzny Galaxy Z Flip3 5G jest teraz czterokrotnie większy, co pozwala odczytywać powiadomienia i wiadomości bez potrzeby rozkładania urządzenia. To prawdziwie ekspresyjne urządzenie dostępne jest w czterech modnych barwach – beżu, zieleni, lawendzie i czerni – z nowymi, stylowymi akcesoriami w postaci etui z pierścieniem bądź paskiem, które ułatwiają trzymanie i składanie smartfonu. Aparat smartfonu wyposażono w kilka nowych funkcji, za sprawą których w trybie Flex użytkownicy mogą robić jeszcze piękniejsze selfie bez konieczności trzymania smartfonu w dłoni. Mogą również szybko zrobić zdjęcie, a nawet nagrać wideo, nie rozkładając urządzenia – wystarczy, że na ekranie zewnętrznym użyją funkcji szybkiego ujęcia, dwukrotnie wciskając przycisk zasilania Galaxy Z Flip3 5G. Także przewijanie treści jest teraz super płynne dzięki nowej, adaptacyjnej częstotliwości Super Smooth 120 Hz.

Smartfony Galaxy Z najnowszej generacji stworzono z niezrównanym wręcz kunsztem i szczególnym naciskiem na trwałość konstrukcji. Jako pierwsze foldy, Galaxy Z Fold3 5G i Z Flip3 5G oferują wodoodporność zgodną z wymogami normy IPX8, dzięki czemu użytkownicy nie muszą się już obawiać niespodziewanego deszczu. W obu urządzeniach konstrukcja oparta jest na bardzo wytrzymałej, ale lekkiej ramie Armor ALUMINIUM – najtrwalsze rozwiązanie, jakiego użyto dotychczas w jakimkolwiek smartfonie Samsung – oraz najmocniejsze szkło Corning® Gorilla® Glass Victus™, by chronić smartfony przed zadrapaniami czy upadkami. Co więcej, oba urządzenia oferują nową ochronną powłokę z rozciągliwego materiału PET, a także zoptymalizowane warstwy panelu ekranu głównego, w efekcie czego jest on o 80 proc. bardziej wytrzymały niż we wcześniejszych modelach. Warto tez zwrócić uwagę na kwestię ładowania. Producent zdecydował się na zastosowanie ładowarki o mocy jedynie 25 W, co powinno wydłużyć okres efektywnego działania baterii.


– Galaxy Z Fold3 5G i Z Flip3 5G to kolejny dowód na to, że Samsung redefiniuje możliwości, jakie składane smartfony oferują użytkownikom, zapewniając im elastyczność i wszechstronność tak potrzebne w dzisiejszym, rozpędzonym świecie – powiedział Dr. TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business, Samsung. – Jako pionier i branżowy lider w kategorii fold jesteśmy niezwykle dumni z możliwości kontynuowania naszej tradycji innowacji. Galaxy Z Fold3 5G i Z Flip3 5G oferują użytkownikom technologie, które za sprawą ekosystemu opartego na otwartości i innowacji umożliwiają im maksymalne wykorzystanie każdej chwili.

Galaxy Buds2 z aktywną redukcją szumu otoczenia

Kolejna nowość w rodzinie Galaxy to Galaxy Buds2. Niezależnie od tego, czy Galaxy Buds2 służą do słuchania muzyki, czy do uczestniczenia w wideokonferencji, zapewniają wszystkie funkcje, pozwalające użytkownikom zanurzyć się w ich własny świat. Dynamiczne, dwudrożne głośniki generują wyraziste, czyste wysokie tony oraz głębokie basy, a funkcja aktywnej redukcji szumów blokuje do 98 proc. dźwięków w tle. A gdy tylko użytkownik potrzebuje usłyszeć to, co dzieje się wokół niego, może z powrotem włączyć otaczające dźwięki, ustawiając ich głośność na jednym z trzech poziomów. Co więcej, podczas rozmów telefonicznych głos brzmi jeszcze wyraźniej, a to za sprawą nowego rozwiązania, opartego na maszynowym uczeniu, które identyfikuje i usuwa różnorodne hałasy z otoczenia. 

Galaxy Buds2 to jak dotychczas najmniejsze i najlżejsze słuchawki douszne Samsung. Charakteryzują się ikonicznym, zakrzywionym kształtem, który zapewnia wyższą jakość dźwięku. Z kolei jeszcze doskonalszy komfort noszenia jest możliwy dzięki „Testowi dopasowania słuchawek” w aplikacji Galaxy Wearable. Słuchawki dostępne są w czterech nowoczesnych kolorach które dopełnią stylu użytkownika – grafitowym, białym, oliwkowym i lawendowym – można dobrać do nich również etui innych firm.