Nowoczesna lampa biurkowa – Philips Hue Signe Oak

Urządzone w niekonwencjonalny sposób inteligentne domy i mieszkania przepełnione są nowoczesnymi rozwiązaniami mającymi pełnić zarówno funkcje estetyczne, jak i praktyczne. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia w kategorii smart home jest oświetlenie. To właśnie ono motywuje nas do pracy lub zachęca do odpoczynku. Doskonałym wyborem – jeśli szukamy nieoczywistej lampy biurkowej – może być Philips Hue Signe Oak. Ostatnimi czasy miałem okazję przetestować ten sprzęt!

Prostota formy!

Lampa Philips Hue Signe Oak nie szokuje nas wymyślną formą. Już po otwarciu opakowania widzimy, że składa się z estetycznie zaprojektowanej podstawy oraz wychodzącego z niej słupka świetlnego. Ot wszechstronny minimalizm, który jednak wiele osób tak bardzo ceni. W zestawie z lampą otrzymujemy też kostkę zasilającą, dzięki której będziemy zaopatrywać ją w energię elektryczną.

Ze względu na swój design lampa zdecydowanie nie sprawdzi się we wnętrzach zaprojektowanych w klasycznym lub eleganckim stylu. O wiele lepiej będzie pasowała do casualowych i nowoczesnych wnętrz, w których stawia się na prostotę i funkcjonalność bez zbędnych fajerwerków stylistycznych. Dzięki swojej budowie oraz rozmiarom Philips Hue Signe Oak doskonale sprawdzi się w przypadku wszystkich biurek i stolików nocnych – zarówno tych większych jak i takich, które cechuje dość ograniczona powierzchnia.

fot. Philips

Funkcjonalność i personalizacja!

Philips Hue Signe Oak to lampa, która nie tylko doskonale się prezentuje. Jest również niezwykle funkcjonalna. Światło przez nią generowane możemy wygodnie regulować dzięki praktycznej aplikacji. Możemy wybierać cieplejszą lub chłodniejszą barwę światła. Rozjaśniać lub przygaszać jego strumień. Wszystko po to, by czynić pracę lub odpoczynek bardziej efektywnym.

Lampa biurkowa od Philipsa może być także elementem całego zestawu inteligentnego oświetlenia w naszym domu. Takim kompletem można w wygodny sposób zarządzać dzięki dedykowanym rozwiązaniom od holenderskiego koncernu. Mam tu na myśli mostek Philips Hue Bridge, czy chociażby centrum sterowania Philips Hue Play HDMI Sync Box.

Dzięki wspomnianym urządzeniom możemy zestroić oświetlenie w taki sposób, by budowało niesamowity klimat podczas romantycznej kolacji. Możemy też sprawić by pulsowało w rytm muzyki lub by dostosowane było do gier, które uruchamiamy na naszej ulubionej konsoli. Brzmi niesamowicie, prawda? Lampa Philips Hue Signe Oak jest wysoka na 1115 mm. Cechuje ją moc 11,8 W. Maksymalny generowany przez nią strumień świetlny to 1040 lm. Paleta barw z której możemy korzystać to natomiast RGBW.

Intuicyjne zdalne sterowanie!

Czy sterowanie inteligentną lampą może być dziecinnie proste? Philips Hue Signe Oak udowadnia, że tak! Możemy zarządzać urządzeniem także z poziomu wspomnianej wcześniej aplikacji dla Androida oraz iOS. To rozwiązanie, które zdecydowanie przypadnie do gustu casualowym użytkownikom, którzy nie mają zamiaru budować systemu smart home, ale po prostu korzystać z funkcjonalnego i po prostu – ładnego – źródła światła.

Aplikacja o nazwie Hue została zaprojektowana w taki sposób, by nie sprawiała problemów nawet totalnym laikom. Z jej poziomu możemy sterować podstawowymi parametrami lampy, programować dla niej rozmaite scenariusze pracy czy też aktualizować jej oprogramowanie układowe. Philips pokazuje nam, jak powinna wyglądać aplikacja do obsługi inteligentnej elektroniki na miarę XXI wieku!

Na uwagę zasługuje również fakt, że testowana lampa może współpracować z asystentami głosowymi od Google oraz Amazona.

Podsumowanie

Philips Hue Signe Oak to świetna lampa biurkowa mogąca również pełnić funkcję lampy nocnej. Charakteryzuje ją urzekająca prostota formy, szeroka funkcjonalność i możliwość personalizacji zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Z pewnością będzie to jeden z ulubionych elementów wyposażenia naszych mieszkań, który pozytywnie będzie szokował naszych gości. Philips Hue Signe Oak kosztuje 759 złotych.

Grafika tytułowa: Philips