Inteligentny zamek EZVIZ DL01S – Smart Home do drzwi wejściowych!

Zaawansowana i stylowa technologia potrafi przemienić stary zamek w drzwiach wejściowych, umożliwiając bez kluczowy dostęp z wykorzystaniem smartfona.

Inteligentny zamek do drzwi to urządzenie, które pozwala na otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą smartfona, kodu, karty zbliżeniowej lub tradycyjnego klucza. Taki zamek może zwiększyć komfort i bezpieczeństwo domowników, a także ułatwić zarządzanie dostępem do mieszkania. Na rynku dostępnych jest wiele modeli inteligentnych zamków, ale dziś przyjrzymy się jednemu z nich – EZVIZ DL01S.

Jak to działa?

Inteligentny zamek to urządzenie, które montuje się na istniejącym zamku wpuszczanym w drzwiach wejściowych. Nie wymaga on wiercenia ani demontażu żadnych elementów, a instalacja zajmuje zaledwie kilka minut. Zamek ten łączy się z aplikacją EZVIZ na smartfonie za pomocą Bluetooth i pozwala na otwieranie drzwi za pomocą telefonu, kodu, karty zbliżeniowej lub klucza. Nakładkę na zamek zakładamy jedynie od wewnątrz, co oznacza, że z zewnątrz zamek wygląda po staremu i nadal możemy używać klucza, np. w przypadku rozładowania baterii.

Przeczytaj też: EZVIZ DP2C – bezprzewodowy inteligentny wizjer z kamerą

Instalacja w 10 minut

Zamek EZVIZ DL01S ma elegancki i nowoczesny design. W zależności od metody otwierania drzwi (smartfonem, kodem, zdalnie) instalacja zajmuje od 10 do 15 minut. Do urządzenia należy włożyć jeden klucz i przykręcić je do wewnętrznej strony wkładki zamka. Specjalne śruby z ostrym zakończeniem dociskają zamek, który trzyma się mocno i stabilnie. Teraz pozostaje tylko włożyć cztery baterię paluszki, zakryć dekielek i uruchomić aplikację na smartfona EZVIZ. Zamek dokona szybkiej kalibracji a aplikacja poprowadzi nas krok po kroku przez krótki tutorial. Zamek sprawdzi zakres pracy wkładki, a także skalibruje pozycję drzwi przy pomocy, małego magnesu, który trzeba zawiesić na framudze. Dzięki temu zamek będzie wiedział, czy drzwi są zamknięte, uchylone lub otwarte.

Apka, tarcza i bramka

Inteligentny zamek jest gotowy do pracy i od teraz umożliwia otwieranie go z poziomu aplikacji mobilnej. Możemy udzielić praw do zarządzania drzwiami innym domownikom, ale możemy też zainstalować na klatce moduł do wpisywania hasła numerycznego. Moduł ten wchodzi w skład zestawu, działa także na baterie i łączy się z zamkiem bezprzewodowo. W aplikacji ustawia się kombinację, która może posłużyć do otwierania zamka. Cyferblat ten ma także wbudowany dzwonek, specjalnie dla tych gości, którzy nie znają kodu. Trzecia możliwość zarządzania zamkiem to dostęp zdalny, który wymaga bramki Wi-Fi. Podpinamy ją do domowego routera i dzięki temu, będąc poza domem, możemy otwierać i ryglować drzwi np. dzieciom. Bramka umożliwia także otrzymywanie powiadomień mobilnych o stanie zamka i aktywności użytkowników, a także tworzenie tymczasowych kodów dostępu, które można wysyłać przez SMS lub e-mail.

Nie tylko zamek…

EZVIZ DL01S to nie tylko elektroniczny zamek, ale urządzenie, które oferuje wiele inteligentnych funkcji, ułatwiających codzienne życie i zwiększających bezpieczeństwo domu. Aplikacja mobilna pozwala na spersonalizowanie zamka do naszych potrzeb. Jedną z bardzo przydatnych jest automatyczne ryglowanie, kiedy to zamek sam się zarygluje po zamknięciu drzwi, więc nie musimy się martwić, o to czy drzwi są zamknięte. W aplikacji EZVIZ możemy też sprawdzić, czy drzwi są zamknięte, otwarte lub zaryglowane, czy są uchylone, a także sprawdzić poziom baterii zamka.

Przeczytaj też: IFA 2023: EZVIZ prezentuje rozwiązania dla domu

Opcje dodatkowe

Zarządzanie użytkownikami przydaje się podczas urlopu.  W aplikacji mobilnej możemy tworzyć i usuwać kody dostępu dla różnych użytkowników, a także nadawać im uprawnienia czasowe lub stałe. Możemy także sprawdzić historię otwierania i zamykania drzwi przez poszczególnych użytkowników, żeby wiedzieć, kiedy domownicy wrócili do domu albo z niego wyszli. W trybie prywatnym, w aplikacji EZVIZ możemy ustawić godziny wyłączenia mobilnego otwierania, aby nikt nie mógł otworzyć drzwi za pomocą telefonu w określonym czasie. Możemy także włączyć tryb prywatny na cyferblacie, aby zablokować otwieranie kodem lub kartą.

Podsumowanie

Inteligentny zamek EZVIZ DL01S to urządzenie, które pozwala na otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą smartfona, kodu, karty zbliżeniowej lub klucza. Zamek ten ma wiele inteligentnych funkcji, które ułatwiają codzienne życie i zwiększają bezpieczeństwo domu. Zamek ten jest łatwy w montażu, kompatybilny z większością drzwi i zamków wpuszczanych, a także ma elegancki i nowoczesny design. Jednak zanim zdecydujesz się na zakup EZVIZ DL01S, warto wymienić wkładkę na nowy typ, który umożliwia otwieranie zamka z zewnątrz, przy włożonym kluczu do zamka od wewnątrz. W przeciwnym wypadku w razie braku zasilania, nie będziemy w stanie otworzyć drzwi. Za EZVIZ DL01S musimy zapłacić ok 999 zł i mniej więcej tyle kosztują konkurencyjne zamki. Inteligentny zamek to świetne rozwiązanie.