IFA 2023: Siemens Home Appliances i nowoczesne rozwiązania dla inteligentnej kuchni

Ponad dekadę temu Siemens Home Appliances stworzył fundamenty łączności w gospodarstwie domowym, czyli innowacji, które jako pionier branży stale rozwija poprzez technologię czujników, inteligentne programy i ponadczasowe wzornictwo. Na targach IFA 2023 marka zaprezentuje nową generację inteligentnych urządzeń, które powstały pod hasłem ,,Ogrody inteligencji”. Podczas targów, zarówno klienci biznesowi, jak i konsumenci mogą spodziewać się licznych innowacji, począwszy od kolejnego kroku w dziedzinie AI w kuchni, aż po inteligentne formaty wbudowane.

Centralnym punktem stoiska Siemens jest Inteligentna Kuchnia, która pomaga użytkownikom optymalizować wykonywanie codziennych zadań oraz pozwala im żyć pełniej i w sposób bardziej zrównoważony. Inteligentna Kuchnia Siemensa składa się z całego (eko-)systemu urządzeń, których konstrukcja jest równie dobrze dopracowana, jak zintegrowane z nimi aplikacje cyfrowe. Wygodne zarządzanie urządzeniami umożliwia aplikacja Home Connect oraz stacja dokująca Siemens Smart Kitchen Dock, co jest tylko jedną z wielu funkcji, które odwiedzający targi będą mogli śledzić w tym roku, między innymi, podczas pokazów gotowania na żywo.

Piekarnik, który rozpoznaje, co się w nim znajduje

Siemens zaprezentował swoje pierwsze aplikacje oparte o AI w zeszłym roku. Marka już teraz robi kolejny krok w stronę przyszłości z nowym systemem rozpoznawania dań. Sztuczna inteligencja jest już w stanie zidentyfikować około 40 różnych potraw, takich jak pizza czy lasagne. Robi to za pomocą zintegrowanej kamery piekarnika. Następnie urządzenie sugeruje optymalną metodę przygotowania, dzięki czemu przyrządzanie potraw jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Proste gotowanie z wyborem temperatury

Urządzenia marki Siemens sprawiają, że gotowanie staje się jeszcze bardziej beztroskie. Dzięki nowej płycie grzewczej z możliwością ustawienia temperatury, zamiast regulować ciepło w przybliżeniu za pomocą poziomów mocy, użytkownicy mogą po raz pierwszy skorzystać z 11 zdefiniowanych poziomów temperatury – od 70 do 220 stopni Celsjusza. Umożliwia to na topienie czekolady bez jej przypalania, a naleśniki lub steki mogą być przyrządzane zgodnie z życzeniem, bez konieczności stania obok nich. Jest to możliwe dzięki czujnikowi fryingSensor Pro, który zapewnia, że ciepło na patelni pozostaje na stałym poziomie. Dodatkowo, automatyczne współdziałanie płyty grzewczej i okapu zapewnia uproszczoną obsługę. Poziomy wentylacji są regulowane automatycznie, dzięki czemu cała uwaga użytkownika może być skupiona na gotowaniu.

Lodówki do zabudowy w nowym, dużym formacie

Nowe lodówki do zabudowy w formacie XL i XXL to rewolucja w kuchni. Dzięki współpracy z wiodącymi studiami kuchennymi, Siemens wprowadził na rynek serię urządzeń o wymiarach 75 x 194 centymetry. Oprócz dużej ilości miejsca, urządzenia oferują również specjalne strefy świeżości VitaFresh, które wydłużają okres przydatności do spożycia owoców, warzyw, ryb i mięsa.

Urządzenia o większej niezależności

Siemens opracował sprytne rozwiązania dla codziennych wyzwań w wielu różnych obszarach. Nowa pralko-suszarka iQ700 rozwiązuje problemy związane
z czasem i przestrzenią, umożliwiając w pełni automatyczne wypranie i wysuszenie nawet 6 kilogramów prania w jednym cyklu. Z kolei nowy, w pełni automatyczny ekspres EQ900 plus dba o przyjemność picia kawy, wydobywając z niej pełnię aromatu. Po wybraniu przez użytkownika rodzaju ziaren i stopnia ich palenia, urządzenie optymalnie dostosowuje ustawienia parzenia, tak aby wyeksponować wszystkie walory smakowe.

Zrównoważony rozwój jest częścią postępu

Nowa generacja zmywarek do naczyń pokazuje, że inteligencja urządzeń marki Siemens polega m.in. na dążeniu do realizowania celów z zakresu zrównoważonego rozwoju. Seria zmywarek o szerokości 60 cm odnotowała znaczny wzrost efektywności energetycznej. W przyszłości opcje naprawy i aktualizacji będą odgrywać jeszcze większą rolę, a odpowiedzią na to będzie zdalna diagnostyka, a także dostępność części zamiennych, zagwarantowana przez znacznie dłuższy czas. To dobra wiadomość dla tych, którzy chcą ograniczyć ilość generowanych przez siebie odpadów i przyczyniać się do ochrony klimatu we własnych gospodarstwach domowych.

Czytaj też: IFA 2023: Samsung SmartThings – ciesz się tym, co w życiu najważniejsze!

Grafika tytułowa: Siemens