HAIER na targach IFA 2023 – czym zaskoczył nas producent dużego i mniejszego sprzętu AGD segmentu premium?

Filmy, muzyka i kamera w piekarniku, pralka, w której ubrania pozostają świeże po zakończeniu prania, lodówka, która wie, kiedy wracamy do domu ze sklepu i obniża temperaturę. Te i wiele innych nowych technologii podglądaliśmy na międzynarodowych targach IFA 2023 w Berlinie.

Haier na wielkich stoiskach zaprezentował swoje nowe produkty, które podzielił na cztery kategorie. Pierwsza to pranie i zrównoważony rozwój, którą to przedstawił na przykładzie najnowszej linii pralek X SERIES 11 z największymi innowacjami targów – napowietrzaniem prania oraz obniżeniem kosztów energetycznych o 40%. W nowych pralkach zastosowano trzy nowe technologie – pierwsza z nich – Ultra Fresh Air utrzymuje świeżość naszego prania, po zakończonym cyklu, nawet do 12 godzin. Oznacza to, że jeżeli zapomnimy otworzyć pralkę po praniu, lub rozwiesić prania, to wszystkie rzeczy będą czekały na nas czyste i pachnące. Technologia ta wpompowuje powietrze z zewnątrz do środka bębna, zapobiegając zatęchnięciu prania. Kolejna technologia dba o to, aby obroty bębna nie spowodowały splątania ubrań, dzięki kontroli obrotów bębna w obie strony. Zwykle pralki kręcą bębnem 4 min. w jednym kierunku i 1 min. w drugim. Trzecia technologia dopasowuje odpowiednią temperaturę wdmuchiwanego powietrza do bębna w trakcie prania. W zależności od rodzaju tkaniny, powietrze może mieć różne temperatury oraz różną siłę nadmuchu. Wszystkie urządzenia z nowej linii są energooszczędne i pracują bardzo cicho. Z tej samej serii – X SERIES 11 – dostępne będą również suszarki, które dzięki specjalnemu silnikowi osiągają najwyższy poziom wydajności oraz najlepsze wyniki suszenia. Producent zadbał o to, by pielęgnacja ubrań była w tych produktach kluczowa. Seria X SERIES 11 wspierana jest przez aplikacje hOn, która daje dostęp do dodatkowych programów i porad dotyczących konserwacji urządzenia.

W lodówkach z kolei hasłem przewodnim nowych urządzeń jest Wszechstronność. Przede wszystkim Haier stawia na różne rozmiary i wymiary, które pozwalają na przeróżne konfiguracje. Dodatkowo urządzenia mają różne wykończenia, żeby można było dowolnie dopasować lodówki do naszych potrzeb i kolorystyki. Nowe technologię, które producent rozwija w nowych produktach to podział na strefy przeznaczone do przechowywania konkretnych produktów. W odpowiednich strefach panują różne warunki, jeżeli chodzi o temperaturę, wilgotność powietrza lub nawiew. Dzięki temu rozwiązaniu takie produkty spożywcze jak owoce, warzywa czy wędliny i sery możemy dłużej przechowywać w lodówce. Haier rozwija też aplikację mobilną, z którą mamy możliwość kontrolowania temperatury i wilgotności naszych stref w lodówce, ale ciekawym rozwiązaniem jest geolokalizacja aplikacji. Jeżeli np. wejdziemy do sklepu spożywczego, to aplikacja wyśle do lodówki sygnał, że wkrótce wrócimy do domu z zakupami. Wówczas lodówka obniży temperaturę i przygotuje na proces rozpakowywania toreb przy dłużej otwartych drzwiach lodówki. Nowe lodówki potrafią uczyć się naszych nawyków i zapamiętują w jakie dni oraz o jakiej porze najczęściej otwieramy je i dopasowują odpowiednią temperaturę, czyli ponownie obniżają ją o kilka stopni, żeby po zamknięciu jak najszybciej wrócić do właściwych warunków. Flagowym produktem z lodówek jest model 2D 60 SERIES 5 PRO.

Oprócz pralek i suszarek, swoją premierę będą miały również urządzenia kuchenne. I-PRO SHINE SERIES 7 to pojemna zmywarka w klasie energetycznej A. Mimo standardowych rozmiarów gwarantuje o 60% wyższą wydajność i efektywność niż zmywarka w tym samym rozmiarze.

W trzeciej strefie Haier skupia się na designie, ale też na innowacyjnych technologiach. W dziale kuchni widzimy piekarnik, który wyposażono w szereg technologii, które ułatwiają nam przygotowanie posiłków. Najnowsza seria piekarników została wyposażona w kamerę Bionic Vision umieszczoną wewnątrz i zadaniem kamery jest identyfikacja potrawy, a następnie dobranie odpowiedniego programu pieczenia uwzględniając temperaturę, czas spędzony w piekarniku oraz wagę potrawy. Przypomnijmy, że piekarniki Haier mają wbudowaną książkę kucharską, z której korzystaliśmy już podczas testów. Z książki można korzystać w uproszczony sposób z poziomu piekarnika albo korzystając z aplikacji na telefon. Aplikacją także możemy sterować, podglądać dania i w razie potrzeby zakończyć proces pieczenia. W ofercie pojawił się także piekarnik z dużym ekranem dotykowym, na którym możemy wybierać przepisy, oglądać filmy albo słuchać muzyki, ponieważ piekarnik ma wbudowane głośniki.

Haier pokazał także trzy urządzenia premium, które wyglądały niemal jak sprzęt z przyszłości. Są to duży telewizor Haier Casarte Series 85 mini, series M9, wyposażony w zintegrowany system audio oraz procesor ze sztuczną inteligencją. Telewizor prezentuje się pięknie i wygląda równie drogo. Drugim sprzętem była lodówka French Door 100, która także zachwycała wszystkich zwiedzających swoim designem, wykończeniem oraz możliwościami. Trzeci sprzęt to w zasadzie komplet pralki i suszarki.

Ostatnia niespodzianką firmy Haier jest zaprezentowanie małego AGD, którego wcześniej nie posiadał w portfolio. W nowym lineup’ie pojawiły się takie urządzenia jak: toster, dzbanek elektryczny, frytkownica, blender.

Wybraliśmy i opisaliśmy tylko najciekawsze naszym zdaniem urządzenia, a przynajmniej te, które faktycznie wnoszą nowe i innowacyjne technologie do naszych domów. Berlińskie Targi IFA 2023 są tak wielkie, że nie sposób opisać wszystkiego, ba nawet 1/1000. Dlatego każdego roku potrzebujemy trzy dni, żeby zwiedzić wszystkie, ogromne hale, których jest ok. 30, a każda z nich wielkości kilku boisk do piłki nożnej. Dzięki, że jesteście z nami, za rok znowu przywieziemy dla Was najnowszą porcję nowinek technologicznych.

Czytaj też: Hoover zaprezentował na targach IFA w Berlinie swoje najnowsze produkty

Materiał powstał we współpracy z marką Haier