Amazfit BIP 3 PRO – smartwatch dla aktywnych

Testujemy budżetowy, inteligentny zegarek dla aktywnych z zaawansowanymi funkcjami ochrony zdrowia w rozsądnej cenie.

Popularność elektronicznych, smartzegarków zachęciła producentów do poszerzania swojego portfolio w tym segmencie. Jeszcze zaledwie kilka lat temu królowały smartwatche Samsung, Apple Watch, Fitbit, potem dołączył Huawei, Xiaomi i kolejni. Dziś sytuacja dla nas, konsumentów jest bardzo wygodna, ponieważ rynek jest dosłownie zasypany różnego rodzaju opaskami, trackerami i zegarkami i możemy w nich dowolnie przebierać i wybierać. Dlatego, żebyście nie musieli przekopywać się przez setki produktów, to my wybieramy te najlepsze i opisujemy je dla Was.

Ciekawy design

Amazfit BIP 3 PRO to smartwatch zamknięty w prostokątnej kopercie wykonanej z tworzywa sztucznego z dotykowym ekranem o rozmiarze 1,69 cala i rozdzielczości 240 x 280 pikseli. Szybka jest delikatnie zaokrąglona na brzegach, dzięki czemu zegarek pozbawiony jest ostrych krawędzi. Jego design jest bardzo prosty, ale zarazem elegancki. Nie oznacza to, że idealnie pasuje do garnituru, mam na myśli czystą, nowoczesną i minimalistyczną formę. Konstrukcja jest bardzo lekka, waży zaledwie 33 gramy, co sprawia, że nosi się go bardzo komfortowo. BIP 3 PRO występuje w trzech kolorach: czarnym, białym i różowym, a każdy z nich ma swoją silikonową wersję kolorystyczną paska.

Przeczytaj też: Smartwatch Huawei Watch GT 3 – stylowy, wydajny… bezkonkurencyjny | CoNowego.pl

Intuicyjna obsługa

Smartwatch obsługujemy przy pomocy dotykowego ekranu oraz jednego przycisku o wyglądzie koronki więc raczej trudno się pomylić czy zgubić. Wyciągając górną szufladkę otwieramy ekran z najważniejszymi skrótami do takich ustawień jak: budzik, jasność ekranu i ustawienia. Dolna szufladka to standardowo dostęp do wiadomości z telefonu, a przesuwając palec na boki, przeglądamy kolejne strony z informacjami o naszej aktywności, zdrowiu czy pogodzie. Przycisk na obudowie otwiera menu wszystkich, zainstalowanych aplikacji. Tak więc niespodzianek nie ma, ale o to właśnie tu chodzi – o łatwą i intuicyjną obsługę.

Sport i zdrowie

Inteligentny zegarek obsługuje wszystkie podstawowe funkcje, ale został stworzony z myślą o aktywnych użytkownikach, dlatego znajdziemy w nim dużo aplikacji monitorujących zarówno aktywności sportowe, jak i nasze zdrowie. Amazfit BIP 3 PRO monitoruje 61 różnych sportów, zapisuje ich historie i wysyła do aplikacji mobilnej ZEPP, w której możemy archiwizować i analizować dane z treningów. Wbudowany odbiornik GPS dokładnie śledzi trasę treningów tworząc nasze mapy aktywności. Dodatkowe sensory monitorują w trakcie wysiłku, ale nie tylko, nasze tętno, natlenienie krwi, liczą kalorie, kroki i monitorują poziom stresu. Wszystkie informacje dostajemy jak na dłoni.

Przeczytaj też: Garmin Fenix 7 Solar – high-endowy smartwatch dla aktywnych | CoNowego.pl

24h na dobę

BIP 3 PRO nie tylko tyra za nas w ciągu dnia, bo równie ciężko pracuje też w nocy. Dzięki licznym czujnikom zegarek bada nasz cały sen. Gdy tylko wykryje, że śpimy wtedy zapisuje poszczególne fazy snu, a rano po przebudzeniu synchronizuje się z aplikacją w telefonie. Otrzymujemy pełen raport o tym, ile razy budziliśmy się w nocy, ile trwała faza REM, płytkiego lub głębokiego snu. Na koniec aplikacja wystawia nam ocenę i podaje wskazówki, w jaki sposób możemy polepszyć jakość naszego snu.

Podsumowując

Amazfit BIP 3 PRO to świetna alternatywa dla smart zegarków w przedziale do 300 zł. Dobrze wygląda, wygodnie się nosi, jest lekki, ma bardzo duże możliwości, monitoruje niemal wszystko, co można monitorować, a na dodatek jest bardzo wydajny. Jedno ładowanie wystarcza nawet do 14 dni, przy braku aktywności sportowej. Gdy zaczniemy trenować, wtedy uruchomimy wszystkie czujniki, a także bardzo dokładny i prądożerny GPS i wtedy czas ten może się skrócić do 7 lub mniej dni. Zegarek ma certyfikat wodoszczelności 5ATM, co oznacza, że możemy w nim pływać w basenie bez obaw, że go utopimy. Słowem: ładny, budżetowy, wodoodporny i umie wszystko.

Specyfikacja Amazfit BIP 3 PRO

 • Rodzaj: Smartwatch
 • Współpracujący system operacyjny: Apple iOS, Google Android
 • Wyświetlacz: 1,69 cala, 240 x 280 pikseli
 • Ekran dotykowy: tak
 • Łączność bezprzewodowa: Bluetooth
 • Funkcje: Pulsometr, Pomiar natlenienia krwi, Akcelerometr
 • Rodzaj aktywności: bieganie, fitness/siłownia, jazda na rowerze, pływanie, koszykówka, joga
 • Możliwość odbierania połączeń: nie
 • Odbiornik GPS: tak
 • Funkcja szukania telefonu: tak
 • Możliwość zmiany motywu tarczy: tak
 • Funkcje użytkowe: budzik, licznik kalorii, licznik kroków, monitor stresu, pulsometr, sterowanie kamerą, monitorowanie cyklu menstruacyjnego.
 • Odporność na wodę: 5 ATM
 • Wymiary: 36,4 x 44,1 x 9,65 mm
 • Waga: 33,2 g
 • Wykonanie paska: tworzywo sztuczne
 • Akumulator: 280 mAh
 • Cena: 299 zł
ZaletyWady
Minimalistyczny designBrak wew. pamięci na muzykę
Lekka i wygodna konstrukcja
Monitoruje wiele aktywności sportowych
Ma wiele czujników
Odbiornik GPS
Pracuje do 14 dni na jednym ładowaniu