Spy Guy Hidden Objects – sprawdziliśmy grę od Trefl!

Gry komputerowe zazwyczaj kojarzą się nam z wysokobudżetowymi produkcjami oferującymi wartką akcję i zaawansowaną oprawę graficzną. Często zdarza się jednak, że na długie godziny potrafią nas wciągnąć tytuły dość niepozorne, które stawiają przede wszystkim na grywalność oraz radość z zabawy. Do tej drugiej grupy mogę zaliczyć Spy Guy Hidden Objects – nowość od firmy Trefl. Gra debiutuje dzisiaj na platformie Steam od Valve.

Kilka słów o firmie Trefl

Trefl S.A. to polska firma specjalizująca się w produkcji i dystrybucji gier planszowych, puzzli oraz zabawek edukacyjnych. Od momentu swojego założenia w 1985 roku firma zyskała uznanie zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku. Dzięki wysokiej jakości produktów oraz innowacyjnemu podejściu do projektowania zabawek, Trefl S.A. zdobył lojalność klientów na całym świecie.

Jednym z kluczowych atutów firmy Trefl S.A. jest jej wszechstronny asortyment produktów, który obejmuje zarówno klasyczne gry planszowe, jak i nowoczesne układanki. Firma stale poszerza swoją ofertę o nowe produkty, starając się sprostać oczekiwaniom klientów oraz być na bieżąco z trendami w branży zabawek i gier. Trefl S.A. kładzie również duży nacisk na rozwój nowoczesnych technologii w produkcji oraz projektowaniu swoich produktów. Dzięki temu firma utrzymuje się na czele innowacji w dziedzinie zabawek edukacyjnych, pozostając jednym z wiodących graczy na rynku.

W ostatnim czasie Trefl S.A. stawia na rozwój działu odpowiedzialnego za projektowanie gier mobilnych. I zupełnie się temu nie dziwię! Statystyki pokazują, że na przestrzeni kolejnych miesięcy coraz częściej sięgamy po gry dedykowane smartfonom. Wystarczy spojrzeć do App Store czy Sklepu Play by przekonać się, że debiutują w nim produkcje od studiów takich, jak Activision Blizzard, Ubisoft czy Rockstar Games. Każdy chce tutaj uczknąć swój kawałek tortu – także Trefl S.A.

Spy Guy Hidden Objects to gra dla wielu platform

Obiekt naszego dzisiejszego zainteresowania, czyli gra Spy Guy Hidden Objects, to produkcja multiplatformowa. Zagramy w nią zarówno na naszych smarfonach, tabletach jak i komputerach. Twórcy stawiają na kompatybilność z iOS, Androidem i Windows. To dobra decyzja. Lubimy bowiem nasze ulubione gry mieć zawsze ze sobą. A produkcje takie, jak Spy Guy Hidden Objects doskonale sprawdzają się szczególnie chociażby w charakterze wypełniacza czasu w podróży – w komunikacji miejskiej, pociągu lub samolocie. Dostępność gry na Steam sprawia, że możemy także przechodzić kolejne poziomy także na dużym ekranie, co dla wielu osób może być bardzo komfortowym rozwiązaniem. Gra jest niezwykle responsywna, co świadczy o jej dobrej optymalizacji – podczas zabawy nie spotkałem sie praktycznie z żadnymi, nieprzyjemnymi lagami. Co ważne – gra Spy Guy Hidden Objects – sprzedawana jest także w postaci klasycznej planszówki!

Oprawa graficzna cieszy oko

Jeśli spodziewaliście się po grze Spy Guy Hidden Objects powalającej na kolana oprawy graficznej muszę Was uprzedzić – pod tym względem to dość nieskmplikowana produkcja, która nastawiona jest raczej na przyjemność z rozgrywki, niż na zaawansowane efekty specjalne. Grafika jest tutaj kreskówkowa, co docenią szczególnie młodsi gracze. Domyślam się jednak, że taki zabieg miał na celu uczynienie recenzowanej gry przystępną dla wspomnianych wcześniej wielu platform. Nie każdy dysponuje topowym sprzętem doskonale radzącym sobie z przetwarzaniem zaawansowanych efektów. Sposób, w jaki napisana została gra Spy Guy Hidden Objects daje natomast pewność, że będzie ona płynnie działała na niemal każdej konfguracji sprzętowej. Niemniej jednak mi taka oprawa graficzna bardzo się podoba. Doskonale pasuje ona do produkcji, która ma w nienachalny sposób sprawiać nam dużo radości w wolnym czasie. Warto wspomnieć także o tym, że zabawie towarzyszy przyjemna oprawa dźwiękowa, która pasuje do charakteru rozgrywki.

Coraz trudniejsze wyzwania dla gracza

Gra Spy Guy Hidden Objects oferuje nam dostęp do wielu kolejnych poziomów, z założenia mających stanowić coraz większe wyzwanie dla gracza. To klasyczne podejście w przypadku tego typu gier. Na start w nasze ręce trafia określona ich ilość zapewniająca zabawę na dość długie godziny. Liczę na to, że twórcy będą z czasem rozbudowywać tytuł o nowe wyzwania – po to, by nie znudził sie nam zbyt szybko. Generalnie naszym zadaniem jest odszukiwanie na poszczególnych poziomach konkretnych przedmiotów, które podpowiada nam gra. Początkowo wykonywanie tego zadania nie jest zbyt dużym wyzwaniem, jednak w miarę biegu rozgrywki – będą one poukrywane w coraz bardziej wymyślny sposób. Grać możemy w trybie swobodnym, bądź na czas – dostosowując poziom trudności do własnych preferencji. Ja zdecydowanie należę do tego grona graczy, którzy nie lubią się śpieszyć podczas przechodzenia kolejnych poziomów. W momencie pisania recenzji do przejścia jest ich aż 120!

Doskonały wypełniacz czasu!

Gra Spy Guy Hidden Objects – wbrew pozorom – potrafi wciągać na długie godziny. Wyszukiwanie na cieszących oko poziomach konkretnych przedmiotów stanowi wyzwanie, do którego chętnie się wraca. Co wazne – to nie jedyne, co dział gier mobilnych firmy Trefl ma nam do zaoferowania w przypadku recenzowanej gry. W jej menu głównym bowem znajdziemy odnośnik do trybu, w którym niektóre poziomy możemy… układać w formie puzzli! To zdecydowanie ukłon w kierunku tych osób, które produktom Trefl są wierne od czasów, w których granie za pośrednictwem komputerów, tabletów czy smartfonów nie było czymś powszechnym. Co ważne – puzzle układać można nawet wtedy, gdy gramy na laptopie ze stosunkowo niewielkim ekranem. Obraz można bowiem powiększać za pośrednictwem scrolla myszy.

Podsumowując…

Spy Guy Hidden Objects to naprawdę przyjemna w odbiorze gra, która może sprawić sporo radości. Bazuje ona na spostrzegawczości, dzięki czemu można uznać ją nie tylko za doskonały wypełniacz czasu, ale i za tytuł, który w pewien sposób rozwija umiejętności gracza związane z percepcją. Gdy ta produkcja Was wciągnie, nie oderwiecie się od niej przez długie godziny – niezależnie od tego, w jakim jesteście wieku.

A my już wkrótce przygotujemy dla Was konkurs, w którym do wygrania będzie kilka kodów Steam dających dostep do recenzowanej przeze mnie gry Spy Guy Hidden Objects. Koniecznie obserwujcie conowego.pl!

Grafika tytułowa: Trefl