Potężne problemy marki Xbox!

Xbox to marka należąca do Microsoftu, która pracowała na swoją renomę wśród graczy przez długie lata. W ostatnich miesiącach jednak wokół konsol z Redmond narastają spore problemy. Obydwa modele Xboxa sprzedają się bardzo słabo, a Amerykanie muszą zastanowić się, jak ratować sytuację.

Nikt nie chce kupować Xboxa?

Zaczyna dochodzić do takich sytuacji, że sklepy z elektroniką przestają zamawiać kolejne partie Xboxów w obawie przed tym, że nie uda im się sprzedać sprzętu od Microsoftu. Gdzie upatrywać przyczyn takiego kryzysu? Zarówno konsumenci, jak i deweloperzy najpewniej stracili zaufanie do marki Xbox w momencie, gdy koncern z Redmond zrezygnował z tytułów ekskluzywnych dla swojej konsoli.

Taki krok był jednym z warunków przejęcia Activision-Blizzard – by zamknąć usta konkurencji i organizacjom walczącym z praktykami monopolistycznymi. Jeśli jednak Microsoft nie zamierza wydawać tytułów ekskluzywnych, w przypadku których duże studia odnotowywały dodatkowe zarobki i dla których gracze kupowali Xboxa – po co kupować konsolę z Redmond? Wiele osób woli teraz stawiać na PlayStation, które oferuje dostęp do większej bazy gier.

Przedstawiciele Microsoftu odpowiedzialni za markę Xbox muszą szybko znaleźć pomysł na to, jak zainteresować nas na powrót marką Xbox. W przeciwnym razie jej podtrzymywanie może okazać się nieopłacalne.

Czytaj też: Panasonic prezentuje wytrzymałe urządzenia TOUGHBOOK dla profesjonalistów!

Grafika tytułowa: Oliver Beer / Unsplash