Monster Hunter Now – nowa gra na smartfony już jest!

Gry na smartfony wykorzystujące pozycjonowanie GPS i rzeczywistość rozszerzoną to bardzo specyficzny segment rynku gier mobilnych. Niektóre produkcje tego typu – jak Pokemon Go – od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Inne – jak te osadzone w uniwersum Wiedźmina czy Hogwartu – nie poradziły sobie zupełnie. Tymczasem na rynku debiutuje Monster Hunter Now. Czy spodoba nam się walka z potworami w plenerze?

Mobilna wersja lubianego tytułu

Na potwory będzie można polować samodzielnie lub w grupach. Wystarczy nam smartfon pracujący pod kontrolą Androida lub iOS. Oczywiście – jak już wspomniałem – wspierana jest rzeczywistość rozszerzona, przez co ogromne potwory będą materializowały się przed nami, przy wykorzystaniu kamer naszych urządzeń. Oczywiście gra w Monster Hunter Now nie polega wyłącznie na walce z potworami.

Za pokonywanie kolejnych bestii otrzymujemy punkty doświadczenia, dzięki którym umacniamy naszego awatara awansując na kolejne poziomy. Trzeba też przywiązywać uwagę do rozwoju ekwipunku oraz do wykonywania pojawiających się w grze zadań, dzięki którym można uzyskać wiele dodatkowych korzyści. Jestem ciekaw, jak Monster Hunter Now przyjmie się na rynku. Mam zamiar sprawdzić tą grę w weekend, a Wy?

Czytaj też: Ósme urodziny World of Warships!

Grafika tytułowa: Niantic / Capcom