Creative Zen Hybrid Pro Classic – gratka dla graczy!

Gdy uwielbiamy spędzać czas przy grach komputerowych zależy nam na tym, by jak najbardziej zanurzyć się w wirtualnie wykreowanych światach. Jedną ze składowych oprawy gier, które mają na nas największy wpływ jest udźwiękowienie. Dobre słuchawki to więc jedne z najważniejszych akcesoriów dla graczy. W ostatnich tygodniach miałem możliwość testowania słuchawek Creative Zen Hybrid Pro Classic. Jak sprawdzają się w codziennym użytkowaniu?

Zawartość zestawu i jakość wykonania

Creative Zen Hybrid Pro Classic przyjeżdżają do nas w charakterystycznym dla produktów z Singapuru opakowaniu. Znajdziemy w nim same słuchawki, dokumentację, odłączany mikrofon, odbiornik USB-C oraz kabel służący do ładowania. O ile sam zestaw trafiający w moje ręce był całkiem bogaty, o tyle do jakości wykonania testowanych słuchawek mógłbym mieć pewne zastrzeżenia. Dlaczego?

Samo spasowanie słuchawek jest całkiem niezłe. Nie można powiedzieć, że podczas ich użytkowania coś trzeszczy, skrzypi itp. Dość słabej jakości wydają się być jednak materiały, z których wykonano sprzęt. Obudowa to oczywiście tworzywo sztuczne, jednak dosyć niskiej jakości. Obawiam się, czy w dłuższej perspektywie czasu nie będzie ono łatwo zbierało rys czy nawet pękało. Nie byłem w stanie sprawdzić tego podczas testów. Muszle słuchawek wyściełano skórą ekologiczną. Górną część pałąka natomiast estetycznie owinięto tkaniną. Z zewnątrz uwagę przykuwa dyskretne podświetlenie.

Słuchawki można wykorzystywać do słuchania muzyki, oglądania filmów, grania, ale i do komunikacji. W tym ostatnim przypadku warto zwrócić uwagę na dołączony do zestawu, wpinany w słuchawki mikrofon na pałąku. Oferuje on użytkownikowi wsparcie dla technologii redukcji szumów Deep Neural Network (DNN) opartej na sztucznej inteligencji. Dzięki temu możemy być pewni, że nasze rozmowy z kompanami na Discordzie czy TeamSpeaku – podczas prowadzenia rozgrywki drużynowej – nie będą zakłócane żadnymi niepożądanymi dźwiękami z naszego otoczenia.

Testowane słuchawki mogą łączyć się z naszymi urządzeniami za pośrednictwem Bluetooth albo dedykowanego odbiornika zapewniającego niewiarygodnie niski poziom opóźnień. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na wsparcie dla technologii ANC oraz Trybu Ambient. W zależności od aktualnych potrzeb zapewnią one odcięcie od dźwięków zewnątrz albo przepuszczenie do naszych uszu dźwięków otoczenia. O świetną jakość odtwarzanego dźwięku dbają natomiast rozwiązania takie, jak Bluetooth LE Audio, Super X‑Fi czy kodek LC3.

Czytaj też: Creative Live! Audio A3 – zewnętrzny interfejs USB dla muzyków streamerów i twórców treści audio!

Brzmienie i wygoda obsługi na co dzień

Czas by poświęcić kilka słów na to, jak Creative Zen Hybrid Pro Classic sprawują się w praktyce. Korzystając z nich byłem bardzo pozytywnie zaskoczony wysoką jakością odtwarzanego dźwięku. To zasługa m.in. technologii Super X-Fi. Za pośrednictwem specjalnej aplikacji możemy m.in. zmapować naszą głowę za pomocą zdjęć. Specjalny algorytm dzięki fotografiom dostosuje ustawienia dźwięku do naszej fizjonomii.

Niesamowite wrażenia z odsłuchu podczas korzystania z testowanych słuchawek zapewniają wysokiej jakości 40 mm przetworniki. Ponadto do naszej dyspozycji firma Creative oddaje tryby Battle Mode oraz Scout Mode. Ich zadaniem jest odpowiednia projekcja dźwięku w trakcie dynamicznej rozgrywki. Ma to szczególne znaczenie chociażby w przypadku strzelanek, gdzie trzeba dokładnie analizować każdy otaczający nas dźwięk.

Fanów gamingowego designu ucieszy możliwość konfigurowania podświetlenia bocznego RGB. Co jednak jest jeszcze ważniejsze – słuchawki Creative Zen Hybrid Pro Classic to sprzęt oferujący fenomenalny czas pracy między ładowaniami pozwalające na nawet 100 godzin pracy z wyłączonym ANC.

Niezłe aplikacje towarzyszące

Słuchawki Creative Zen Hybrid Pro Classic można obsługiwać za pomocą dwóch aplikacji dla systemów Windows, macOS, iOS oraz Android. Pierwsza z nich to Creative App. Pozwala nam ona na konfigurowanie podświetlenia słuchawek oraz na zarządzanie korektorem graficznym w celu spersonalizowania naszych doznań słuchowych. Druga – SXFI – pozwala na przeprowadzenie procesu mapowania głowy. Słuchawki Creative Zen Hybrid Pro Classic kompatybilne są z komputerami PC, laptopami, konsolami PlayStation oraz Xbox, smartfonami, a także z przenośnym Nintendo Switch. Decydując się na ich zakup zyskujemy sprzęt wszechstronny, z którego z przyjemnością będziemy korzystać na wielu płaszczyznach.

Podsumowując…

Creative Zen Hybrid Pro Classic to naprawdę przyzwoite słuchawki dedykowane graczom. Oferują naprawdę niezłą jakość przetwarzanego dźwięku oraz tak ważny dla miłośników gier komputerowych tryb niskiego opóźnienia. Jeśli nieco przymkniemy oko na samą jakość wykonania, to w cenie do 500 złotych mogą być naprawdę ciekawą propozycją, która spełni oczekiwania nawet wymagających graczy. W dniu pisania tej recenzji słuchawki kosztują dokładnie 499 złotych.

Grafika tytułowa: Creative