W tym symulatorze możecie zrzucić wirtualną bombę atomową gdziekolwiek chcecie

Niedawno w Internecie pojawił się nowy symulator, który pozwala na zrzucenie wirtualnej bomby atomowej w dowolnym miejscu na świecie. Pokazuje on nie tylko, ile osób w danym miejscu taka bomba by zabiła, ale także, jak śmiercionośne byłyby poszczególne rakiety, takie jak Bomba Cara czy W-87.
Co więcej, w symulatorze możemy porównać wybuch, który wystąpił na powierzchni z tym, który nastąpił w powietrzu. Na mapie możemy zobaczyć zaś zasięg poszczególnych skutków wybuchu – promieniowania czy fali uderzeniowej.
Symulator został stworzony przez Fundację Outrider. Oczywiście, nie jest to pierwszy taki program, który pojawił się w Internecie. Niemniej, ten przykuwa uwagę swoją oprawą wizualną.SymulatorSkąd pomysł na stworzenie symulatora? Doktor Tara Drozdenko, jedna z przedstawicielek fundacji powiedziała, że ma on pobudzić świadomość na temat wyzwań, jakim ludzkość musi obecnie stawiać czoła. Tymi wyzwaniami są zagrożenia takie jak właśnie bomby atomowe, czy zmiana klimatu. Dzięki tego typu symulatorom łatwiej jest zrozumieć, jakie zniszczenia mogą siać owe zagrożenia.
Wystarczy, że przejdziecie TUTAJ, aby wypróbować symulator.

Źródło: outrider.org