Ten program wygeneruje tekst na podstawie Twojego charakteru pisma

Myśleliście kiedyś o programie, który będzie w doskonały sposób naśladować styl pisania jakiejkolwiek osoby na podstawie zaledwie małej próbki tekstu? Przyszedł moment, w którym takie oprogramowanie rzeczywiście powstało, a jego twórcy z Uniwersytetu Londyńskiego nie omieszkali się tym pochwalić. Oto „My Text in Your Handwriting”!
Program stworzony przez zespół brytyjskich badaczy jest w stanie w praktycznie idealny sposób napisać jakikolwiek tekst w żądanym charakterze pisma. Czego potrzebujemy, aby stworzyć pismo? Jak przekonują twórcy, wystarczy zaledwie jeden akapit tekstu, aby program zaznajomił się z większością zasad, jakie podświadomie stosujemy w czasie pisania.
Zasada działania „My Text in Your Handwriting” jest banalnie prosta. Po rozpoznaniu przez program słów, które zostały napisane na dostarczonym obrazie, oprogramowanie analizuje dogłębnie charakter pisma, w tym nie tylko wygląd liter, ale także typy ich łączenia, przerwy pomiędzy znakami, czy też szczególne zasady, takie jak na przykład pisanie niektórych liter i cyfr wyżej niż pozostałe znaki. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie przez użytkownika żadnego tekstu wyjściowego. Po tym następuje magiczny etap – generowanie pisma. Tutaj pole do działania mają specjalne algorytmy, które krok po kroku poprawiają wygenerowany tekst, tak by był jak najbardziej podobny do oryginalnego kroju pisma. Gdy ten etap zostanie zakończony oczom użytkownika ukaże się wygenerowany obraz zawierający tekst napisany w takim samym stylu, co tekst źródłowy. Jeśli chcecie dowiedzieć się większej liczby szczegółów warto zobaczyć poniższy film przygotowany przez twórców programu:

Czy pismo generowane przez „My Text in Your Handwriting” jest przekonujące? Jeszcze jak! To wszystko dzięki temu, że program w przeciwieństwie do tradycyjnych fontów komputerowych udających pismo ręczne generuje każdą literę osobno, nadając jej oryginalny, niepowtarzalny wygląd. We wspomnianych fontach każda literka ma bowiem zawsze taki sam kształt, a rozpoznanie tego, czy jest to tekst stworzony przez komputer zajmuje krótką chwilę.
Aby sprawdzić skuteczność działania programu, twórcy postanowili przeprowadzić eksperyment z udziałem studentów, których zadaniem była ocena tego, czy tekst jest napisany ręcznie, czy też wygenerowany przez komputer. Wyniki były zaskakujące, bowiem osobom uczestniczącym w badaniach udało się rozpoznać tekst komputerowy w zaledwie 60% przypadków.

Wygenerowane pismo trzech znanych postaci: Arthura Doyle’a, Abrahama Lincolna i Fridy Kahlo

Jak łatwo zauważymy, takie narzędzie może dać niestety pole do popisu oszustom, którzy mogą zacząć wykorzystywać oprogramowanie do realizacji czynów karalnych. Twórcy „My Text in Your Handwriting” zwracają jednak uwagę na fakt, że program może być także wykorzystywany w wielu pożytecznych celach, takich jak na przykład pomoc osobom, które przeszły udar mózgu i mają spore problemy z odręcznym pisaniem.
Kod stojący za „My Text in Your Handwriting” został już udostępniony przez twórców w serwisieGitHub, skąd można go pobrać i zaimplementować w swoich własnych projektach (jako, że został udostępniony za darmo). Te osoby, które jednak nie są zaznajomione z technikami programowania mogą już teraz zobaczyć działania programu w praktyce dzięki udostępnionemu filmowi przedstawiającemu interfejs użytkownika.

A co Wy myślicie o tym programie? Czy będzie on świetnym i pożytecznym narzędziem, czy raczej sporym zagrożeniem?

Źródło:Gizmodo