Płaskoziemcy chcą popłynąć do ‘ściany na krawędzi Ziemi’

Organizatorzy corocznej konferencji skupiającej ludzi, którzy wierzą w to, że Ziemia jest płaska, planują rejs na rzekomą krawędź naszej planety. Zamierzają oni odszukać lodową ścianę… która powstrzymuje oceany przed wypłynięciem w przestrzeń kosmiczną.
Podróż ma odbyć się w 2020 roku, jak niedawno ogłoszono na stronie internetowej Flat Earth International Conference (FEIC). Jej celem będzie udowodnienie, że ziemia jest spłaszczonym dyskiem otoczonym na swej krawędzi wysoką ścianą lodu.
Żadne szczegóły dotyczące wydarzenia, a w tym dokładna data rejsu, nie są jeszcze znane. Ciekawe, z jakiego systemu nawigacyjnego płaskoziemcy będą korzystać, ale warto wspomnieć, że mapy morskie i technologie nawigacyjne takie jak globalne systemy pozycjonowania (GPS), działają tak jak działają, ponieważ Ziemia jest… kulą.
GPS bazuje na kilkudziesięciu satelitach, które orbitują nad Ziemią. Sygnały z poszczególnych satelitów docierają do odbiornika wewnątrz danego urządzenia. Potrzeba co najmniej trzech satelitów, aby dokładnie określić położenie pojedynczego urządzenia, a to ze względu na zakrzywienie Ziemi. Gdyby Ziemia była płaska wystarczyłoby, aby cały system składał się z trzech satelitów. Skoro Ziemia jest okrągła, potrzeba ich znacznie, znacznie więcej.

Osoby wierzące w teorię płaskiej Ziemi twierdzą, że obrazy ukazujące zakrzywiony horyzont są fałszywe, a zdjęcia okrągłej Ziemi wykonane z kosmosu są częścią ogromnego spisku dokonanego przez NASA i inne agencje kosmiczne. Jak widać, osoby te nie zdają sobie sprawy z tego, że już starożytni Grecy, ponad 2000 lat temu, udowodnili, iż Ziemia jest kulą. Nie rozumieją one również faktu, że grawitacja, która powstrzymuje nas i wszystko co na Ziemi przez odleceniem w kosmos, istnieje, ponieważ nasza planeta nie jest płaska.
Płaskoziemcy mają to do siebie, że odrzucają oczywiste fakty, które nie pasują do ich teorii, mimo że ta teoria nie ma żadnego oparcia w nauce. Nie zdziwimy się zatem, jeśli po dopłynięciu do jednego z lodowców szelfowych Antarktydy uznają oni, iż dotarli do swojej słynnej ściany, chociaż każdy wykształcony człowiek o zdrowym rozsądku doskonale wie, iż takie lodowce szelfowe stanowią zaledwie brzeg gigantycznego kontynentu.

Źródło:FEC,zdj. Wikimedia Commons