Od teraz Uber pozwala na zamówienie przejazdu dla kogoś innego

Usługi takie jak Uber są niewiarygodnie popularne między innymi dlatego, że zapewniają swoim klientom znacznie wyższy poziom satysfakcji niż zwykłe taksówki. Niemniej, jedną niewielu zalet oferowanych przez tradycyjnych taksówkarzy jest ich dostępność – wystarczy zadzwonić, czy wsiąść do wolnej taksówki, aby być w drodze do swojego celu. Uber wymaga natomiast aby posiadać konto w jego aplikacji, którą można zainstalować na smartfonie. Co jeśli jednak ktoś nie posiada telefonu? Oczywiście nie jest to problem dla większości, ale jednak takie osoby istnieją. Na szczęście, firma postanowiła ten problem przynajmniej częściowo rozwiązać.
We wtorek Uber ogłosił, że od teraz w jego aplikacji można zamówić przejazd dla kogoś innego. Oznacza to, że jeśli, na przykład, wasza babcia czy inny członek rodziny lub znajomy nie dysponuje telefonem, nie będzie to stanowiło przeszkody w zorganizowaniu transportu z udziałem kierowcy Ubera.
Jeżeli za pośrednictwem aplikacji poprosicie o przejazd z innego miejsca, niż to w którym się znajdujecie, zapyta Was ona, czy transport ma być przeznaczony dla przyjaciela czy członka rodziny. Jeśli tak, możecie wybrać tą osobę z książki adresowej w waszym telefonie, ustawić miejsce docelowe podróży i zamówić przejazd w jej imieniu.
Uber
Jak pisze Uber, gdy owy przejazd zostanie zaplanowany, pasażer (czyli osoba, dla której go zamówiliśmy) otrzyma wiadomość tekstową ze szczegółami dotyczącymi kierowcy (o ile posiada jakiegoś rodzaju telefon, czy inne urządzenie elektroniczne). Będzie on mógł również sam bezpośrednio skontaktować się z kierowcą. Warto dodać, że to osoba, która zamówiła przejazd, będzie odpowiedzialna za opłacenie go, z wyjątkiem miejsc, w których Uber przyjmuje płatność gotówką.

Źródło:Uber