Na wakacje samochodem? Ciekawe akcesoria, które warto zabrać w podróż!

Lato – czas wakacyjnych wyjazdów na które z utęsknieniem czekamy przez cały rok. W nasze podróże bardzo często wybieramy się samochodem. Trasy, które mamy do przejechania nierzadko liczą kilkaset kilometrów. Warto więc zastanowić się nad tym, jakie akcesoria powinniśmy zabrać ze sobą, by te kilka godzin spędzonych w aucie minęło nam w jak najprzyjemniejszy sposób. Postanowiliśmy przygotować dla Was małe zestawienie przedstawiające Wam potencjalne propozycje. Na co warto w ich przypadku zwrócić uwagę?

Akcesoria samochodowe na wakacje – co warto wiedzieć?

Przede wszystkim warto postawić na akcesoria o przynajmniej przyzwoitej jakości wykonania. Nie chcemy przecież korzystać z nich w trakcie jednej bądź dwóch podróży, prawda? Jeśli mają nam służyć bezproblemowo, to powinny być to produkty znanych i cenionych w naszym kraju marek. Ponadto warto pamiętać, że akcesoria samochodowe powinniśmy dobierać pod kątem konfiguracji naszego obecnego auta. Bezsensem będzie np. zakup uchwytu telefonicznego do modelu wyposażonego w fabryczną nawigację i system Android Auto bądź Apple CarPlay. Poniżej przedstawiamy Wam kilka typów podstawowych akcesoriów, które warto zabrać ze sobą w każdą dłuższą podróż.

Ładowarka samochodowa

W ostatnich latach Polacy pokochali rozmaitego typu powerbanki. Nasze smartfony zazwyczaj nie wytrzymują między ładowaniami dłużej niż jeden dzień. Co jednak, jeśli jesteśmy właśnie w dłuższej trasie, a wspomnianego powerbanka zdążyliśmy już opróżnić z zapasów energii? Ratunkiem będzie dobra ładowarka samochodowa. W niepamięć odeszły już czasy, w których urządzenia podpięte do akcesoriów tego typu ładowały się bardzo długo. Nowoczesne ładowarki samochodowe od uznanych producentów wspierają już funkcję szybkiego ładowania i wyposażone są w kilka złącz USB. Dzięki temu jednocześnie naładujemy kilka urządzeń (np. dwa smartfony i tablet). Przykładem może być tutaj Green Cell GC PowerRide 54W – markowa ładowarka samochodowa, która w cenie 59,95 zł oferuje nam możliwość ładowania trzech urządzeń z łączną mocą 54W – czyli aż 3.5x szybciej niż w przypadku standardowych ładowarek.

Transmiter FM

W dłuższych trasach bardzo przydatnym dla nas akcesorium może być transmiter FM – szczególnie w przypadku nieco starszych samochodów nie wyposażonych w Bluetooth czy systemy multimedialne. Ów transmiter pozwala nam na streamowanie muzyki bezprzewodowo z naszego smartfona do radia samochodu. Jeśli więc nie przepadamy za mainstreamową muzyką serwowaną nam przez rozgłośnie radiowe, będzie to dla nas rozwiązanie wręcz idealne! Ponadto, omawiane akcesorium nie rzadko oferuje nam funkcję ładowarki samochodowej. Możemy też podpiąć do niego pendrive lub kartę microSD i odtwarzać za pomocą radia utwory zgromadzone na tych nośnikach. Ciekawą funkcją transmitera FM jest także wbudowany zestaw głośnomówiący dla naszego telefonu. Możliwość skorzystania z niego zdecydowanie poprawi nasze bezpieczeństwo i komfort w trakcie podróży. Dobrym wyborem w tej kategorii mogą być transmitery FM Baseusa, które w sieci kupimy za naprawdę rozsądne pieniądze. Cechuje je wysoka jakość wykonania.

Uchwyty na kubki/tablet

Przydatnymi akcesoriami w trakcie dłuższych podróży mogą być rozmaite dodatkowe uchwyty montowane w naszym samochodzie. O ile prosty uchwyt na kubki kupicie na Allegro za kilka złotych (przydatny, gdy lubimy zabrać ze sobą w podróż dobrą kawę), o tyle zakupu dobrego uchwytu na tablet powinniśmy dokonać u jednego z cenionych producentów akcesoriów. W końcu tablet nie jest urządzeniem tanim i nikt z nas na pewno nie chce by upadł np. w trakcie hamowania i by taki wypadek zakończył się rozbiciem ekranu, prawda? A tablet może przecież bardzo umilić podróż naszym pociechom, jeśli przykładowo włączymy im bajki na Netflixie. Tutaj znów z pomocą przychodzi Baseus. Chiński producent posiada w ofercie ergonomiczne uchwyty do tabletu takie jak model Back Seat Car mocowany do zagłówka i wspierający tablety o przekątnej ekranu od 5″ do 12″. Cena takiego akcesorium nie powali Was na kolana, gdyż kosztuje ono zaledwie 39,90 zł w sklepie producenta.

Uchwyt samochodowy na telefon

Uchwyt samochodowy na telefon to podstawowe akcesorium w sytuacjach, w których nasze auto nie jest fabrycznie wyposażone w nawigację satelitarną. W takich sytuacjach możemy w uchwycie umieścić naszego smartfona, uruchomić odpowiednią aplikację (Yanosik, Google Maps) i cieszyć się komfortem podróżowania w oparciu o wskazówki nawigacji. Decydując się na zakup uchwytu samochodowego powinniśmy decydować się na sprawdzone rozwiązania. W końcu nierzadko umieszczamy w nim urządzenie warte kilka tysięcy złotych. Tutaj liczy się solidne mocowanie dla smartfona i dobry sposób na przytwierdzenie takiego uchwytu do szyby bądź deski rozdzielczej. Prywatnie korzystam z uchwytu Baseusa i jestem zdania, że to solidne akcesorium sprawdzone przeze mnie na wielu wymagających trasach.

Wideorejestrator

Kamerka samochodowa, czyli wideorejestrator to jedno z podstawowych akcesoriów, które powinny znaleźć się w naszym aucie jeśli dużo podróżujemy. Pozwoli nam nie tylko na nagrywanie naszych podróży, lecz może także być ważnym narzędziem w przypadku rozmaitych stłuczek i wypadków. Nagrania z kamerek często są dowodami w przypadku przykrych zdarzeń drogowych, bądź parkingowych (wiele akcesoriów tego typu oferuje nam dostęp do tzw. trybu parkingowego). Najtańsze kamerki kupimy już za kilkadziesiąt złotych. Cena najdroższych modeli o najszerszych możliwościach (dedykowanych już bardziej profesjonalnym kierowcom) nierzadko przekracza 500 zł. Często jednak zakup rejestratora jest korzystnym wydatkiem, który może uratować nam skórę i zapobiec wysokim kosztom naprawy samochodu z naszej kieszeni.

Samochodowa lodówka turystyczna

W upalne lato warto zabrać ze sobą w podróż dobrą lodówkę samochodową. Zapakujemy do niej zarówno przekąski na długą trasę, jak i napoje. Nic tak nie orzeźwia jak schłodzona lemoniada na trasie, prawda? W sieci znajdziemy mnóstwo rozwiązań tego typu w różnych cenach. Wybór zależy od naszego bieżącego zapotrzebowania. Możemy wybrać lodówkę mniejszą, większą. Może być ona podłączana do gniazda w samochodzie, bądź chłodzić za pośrednictwem wcześniej zmrożonych wkładów. To nieocenione akcesorium podczas wypadów na biwak, do ZOO czy nad wodę. Ceny takich lodówek oscylują wokół kilkuset złotych. Sam nie ruszam się bez takowej na dłuższe, wakacyjne trasy. Ewentualnym substytutem dla lodówki turystycznej może być chłodzony schowek w samochodzie, ale występuje on tylko w wybranych opcjach wyposażenia dla wielu modeli samochodów.

A jakie akcesoria samochodowe Wy zabieracie ze sobą w podróż? Zapraszamy Was do dyskusji w komentarzach!