Znamy datę premiery Google Pixel 6. Flagowiec ciekawszy niż kiedykolwiek

Nowy procesor to tylko jeden z powodów, dla którego oczekiwania są wysokie.

Po serii przecieków dotyczących daty premiery flagowego smartfona Google poznaliśmy wreszcie oficjalny termin prezentacji – to 19 października. Widzowie z Polski będą mogli zobaczyć wydarzenie o 19.00. Zainteresowanie nowymi modelami, Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro, skutecznie podsycają od kilku tygodni dziennikarze, którzy mieli okazję przetestować sprzęt, jednak sam producent unika informacji na temat szczegółów.

Wiadomo, że jego częścią będzie pierwszy autorski procesor Google’a, Tensor, którego wydajność ma dorównywać najlepszym sprzętom konkurencji, a sama premiera ma być częścią korespondencyjnego pojedynku z iPhonem 13. Pewne jest też to, że oba modele wykorzystywać będą system Android 12, którego premierę Google również zapowiedziało w tym tygodniu.  

Przecieki wskazują też na świetne parametry czterech wbudowanych aparatów o matrycach 50 Mpix, 48 Mpix i dwóch 12 Mpix, jednak na pełne, a nie oparte na pogłoskach szczegóły specyfikacji poczekamy jeszcze dwa tygodnie. Jedno jest pewne – to pierwsze podejście Google’a do smartfona „ultra high endowego”, by zacytować słowa wiceprezesa Google’a ds. sprzętu, Ricka Osterloha, zatem na jego odsłonięcie – i datę pojawienia się modelu w sklepach – warto czekać.