Xiaomi 13T i Xiaomi 13T Pro lada moment?

Koncern Xiaomi rokrocznie prezentuje nam całą masę ciekawych smartfonów z różnych półek cenowych. Nie da się jednak ukryć, że najwięcej emocji wzbudzają te modele, które reprezentują wyższą półkę cenową. To na ich pokładzie bowiem gigant serwuje nam swoje flagowe rozwiązania w zakresie wydajności pracy oraz możliwości foto/wideo. Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery modeli Xiaomi 13T i Xiaomi 13T Pro. Co już teraz wiemy na temat tego niezwykle interesującego sprzętu z Androidem na pokładzie? Sprawdźmy!

Wydajne nowości w drodze!

Tańszy ze smartfonów – Xiaomi 13T – zaoferuje nam 6,67-calowy panel OLED pracujący w rozdzielczości 2712 × 1220 pikseli. To matryca odświeżana z częstotliwością 120 Hz. Sercem będzie tu procesor MediaTek Dimensity 8200 Ultra wspierany przez 8 GB pamięci RAM i 256 GB wbudowanej przestrzeni na dane. Ciekawy będzie moduł foto/wideo. Składać się będą na niego oczko główne 50 MP, teleobiektyw 50 MP oraz ultraszeroki kąt 12 MP. Oczywiście w projektowaniu modułów brał udział koncern Leica. Smartfona zasili bateria o pojemności 5000 mAh wspierający ładowanie 120 W.

Brzmi super, prawda? A czym od podstawowego modelu będzie różnił się Xiaomi 13T Pro? Producent postawi tu na procesor Dimensity 9200+ wspierany przez maksymalnie 16 GB RAM i 1 TB pamięci na dane. Premiera nowości ma odbyć się w Chinach już 1 września. Do Europy smartfony z pewnością trafią – jak zwykle – dopiero po kilku tygodniach.

Czytaj też: Tecno prezentuje modele Spark 10 Magic Skin!

Grafika tytułowa: Xiaomi