WhatsApp w końcu z wyczekiwanym rozwiązaniem!

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie. Do tej pory jednak serwował nam pewne ograniczenia – mogliśmy korzystać z niego wyłącznie na pokładzie jednego smartfona. To jednak ulega zmianie. Z należącej do Meta aplikacji w końcu skorzystamy na dwóch smartfonach!

fot. Dimitri Karastelev / Unsplash

Meta w końcu się złamała?

Użytkownicy Androida mogą w końcu korzystać z tzw. Companion Mode. Pozwala on na równoległe korzystanie z aplikacji WhatsApp na dwóch urządzeniach – nawet w sytuacjach, w których nasz główny smartfon nie jest w danym momencie połączony z Internetem. Do tej pory rozwiązanie było testowane przez wytypowanych z ramienia koncernu Meta użytkowników. Najwyraźniej jednak funkcja nie sprawia problemów, skoro wystartowało globalne wdrożenie.

Nowa funkcja Companion Mode jest w tej chwili dostępna dla wszystkich użytkowników otwartej bety WhatsApp, a lada moment będzie udostępniana także osobom korzystającym z oficjalnej wersji aplikacji. Jak wskazują najnowsze doniesienia, smartfon, na którym będziemy chcieli dodatkowo korzystać z WhatsApp będzie wliczał się do limitu urządzeń, który Meta wylicza w ramach funkcji „Połączone urządzenia”.

Czytaj też: Huawei z wiosenną promocją serwisową!

Dajcie koniecznie znać, czy na co dzień korzystacie z komunikatora WhatsApp. A może preferujecie bardziej uniwersalnego Messengera? W 2023 roku rynek komunikatorów internetowych jest tak bogaty, że każdy może znaleźć rozwiązanie na miarę swoich potrzeb.

Grafika tytułowa: Dima Solomin / Unsplash