Ważne zmiany w cenniku Netflixa!

Netflix to nadal najpopularniejszy serwis VOD na świecie – mimo wielu przeciwności z którymi musiał się zmagać w ostatnich miesiącach. Najwyraźniej uświadomiły one twórców serwisu, że w wielu regionach subskrypcja jest po prostu zbyt droga, gdyż planowane są poważne zmiany w tej materii. Czy dotkną polskich użytkowników?

fot. Mollie Sivaram / Unsplash

Netflix taniej w wybranych regionach

Netflix właśnie obniżył ceny subskrypcji w wybranych regionach należących do obszarów Bliskiego Wschodu, Afryki Subsaharyjskiej, Ameryki Łacińskiej, Azji i Europy. Zmiany dotyczą głównie państw rozwijających się, więc na liście krajów objętych obniżkami nie znalazła się niestety Polska. Na naszym kontynencie z niższych cen Netflixa będą się cieszyć m.in. mieszkańcy Bułgarii, Chorwacji i Słowenii. Na niektórych z wymienionych rynków ceny zostaną obniżone o niemal połowę w stosunku do regularnego, starego cennika.

Niestety prognozy nie są dobre dla nas. Analitycy przewidują, że w Polsce Netflix prędzej kolejny raz podrożeje, niż potanieje. A przecież najwyższy plan serwisu i tak jest już na tyle drogi, że decydują się na niego raczej osoby zamierzające dzielić konto z rodziną lub znajomymi i w ten sposób obniżać sobie miesięczny koszt zakupu subskrypcji (choć sam Netflix nie pochwala takiego procederu).

Czytaj też: Oto nowości Netflix na marzec!

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy Waszym zdaniem ceny subskrypcji Netflixa powinny zostać obniżone także nad Wisłą. A może uważacie, że serwis zapewnia nam odpowiedni stosunek ceny do jakości swoich usług? Jestem ciekaw Waszych opinii w tej materii.

Grafika tytułowa: Clay Banks / Unsplash