Waze z ważną nowością już wkrótce?

Waze to jedna z ciekawszych aplikacji nawigacyjnych dostępnych na polskim rynku. Jest ona rozwijana przez Google na równi z Google Maps, jednak można uznać, że celuje w zupełnie inną grupę docelową. Koncern z Mountain View już wkrótce powinien wprowadzić do aplikacji ważną, przydatną nowość.

Funkcje Waze się rozrastają!

Google Maps to rozbudowany kombajn, który serwuje nam nie tylko funkcję map, ale i rozwiązania społecznościowe oraz możliwość opiniowania różnych miejsc kluczowych umieszczonych na danym terenie. Jeśli natomiast szukamy rozwiązania skupiającego się wyłącznie na nawigowaniu – tutaj z pomocą przychodzi Waze ze swoim prostym, przejrzystym interfejsem. Aplikację można uznać np. za główną konkurencję dla popularnego Yanosika.

Waze testuje obecnie rozwiązanie, którego zadaniem będzie informowanie nas o potencjalnie niebezpiecznych drogach – takich, na których dochodzi do wielu kolizji oraz niebezpiecznych wypadków. Sztuczna inteligencja ma analizować głównie te trasy, którymi poruszamy się stosunkowo rzadko, by żadna z nich nie zaskoczyła nas – na przykład – niebezpiecznymi zakrętami itp. Trzeba przyznać, że takiego rozwiązania brakowało w aplikacji.

Czytaj też: OPPO Find N2 Flip coraz bliżej Europy?

Na razie nie wiadomo, kiedy nowość trafi do Waze. W pierwszej kolejności musi zostać dokładnie sprawdzona. Poza tym na mapy muszą zostać naniesione informacje o niebezpiecznych punktach. Obstawiam, że na wdrożenie poczekamy nawet do lutego lub marca.

Grafika tytułowa: Sean D / Unsplash