vivo prezentuje Funtouch OS 13!

Koncern vivo jest z nami już od dłuższego czasu. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że Chińczycy serwują nam regularnie ciekawe, przełomowe wręcz rozwiązania ułatwiające życie użytkownikom smartfonów i wyróżniające produkty vivo na tle konkurencji. Tym razem doczekaliśmy się prezentacji nakładki systemowej bazującej na Androidzie 13. Mowa o Funtouch OS 13.

fot. vivo

Rewolucji nie będzie!

Przede wszystkim nowa wersja Funtouch OS 13 to szersze możliwości personalizacji interfejsu użytkownika. W oczy rzuca się funkcja monochromatycznych ikon pozwalająca na dokładniejsze dopasowanie kolorystyki poszczególnych elementów nakładki systemowej. Większy poziom bezpieczeństwa zapewni nam funkcja przypinania aplikacji – uniemożliwi ona korzystanie z nieodpowiednich programów osobom, którym – na przykład – pożyczymy na chwilę naszego smartfona.

Będziemy mogli także korzystać z funkcji ukrywania zdjęć i filmów. Kolejnych usprawnień doczeka się również funkcja zarządzania aplikacjami iManager. Producent informuje również, że poprawił jakość stabilizacji podczas pracy z aparatami smartfonów. Użytkownikom udostępniony zostanie ulepszony edytor wideo, który umożliwi między innymi zaawansowane manipulowanie dźwiękiem w przypadku przerabianych za jego pośrednictwem filmów.

Czytaj też: Oto harmonogram Samsunga związany z wdrożeniem Androida 13!

Producent informuje, że nowy system jest już dostępny dla właścicieli flagowego modelu vivo X80 Pro. Niestety, póki co nie został udostępniony harmonogram aktualizacji dla pozostałych, wspieranych modeli chińskiego koncernu. Miejmy nadzieję, że trafi do sieci w przeciągu kilku dni.

Grafika tytułowa: vivo