Ulepsz mObywatela i wygraj niezłą kasę!

Aplikacja rządowa – mObywatel – to jedna z najchętniej wykorzystywanych przez nas usług. To właśnie w jej ramach możemy korzystać – między innymi – z elektronicznych dokumentów, które pozwalają na zostawienie portfela w domu. Ministerstwo Cyfryzacji chce w najbliższych miesiącach dość intensywnie rozwijać aplikację mObywatel. Dlatego też został ogłoszony konkurs, w którym można wygrać niemałe pieniądze. Wystarczy dobry pomysł. Co warto wiedzieć na ten temat?

Ministerstwo Cyfryzacji wspiera dobre pomysły

W ramach ogłoszonego właśnie konkursu można wygrać nawet 50 000 złotych. Co trzeba zrobić, by wziąć w nim udział? Przede wszystkim wymyślić funkcjonalność dla rządowej aplikacji mObywatel. W dniach 16-17 września we Wrocławiu odbędzie się Hackathon z mObywatelem. Jego współorganizatorami – oprócz Ministerstwa Cyfryzacji – są Centralny Ośrodek Informatyki, Politechnika Wrocławska oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

W wydarzeniu mogą wziąć udział studenci kierunków powiązanych z IT oraz programowaniem. W utworzonych zespołach opracowywać będą funkcję asystenta obywatela mającą trafić do mObywatela. Wygra oczywiście najlepszy projekt. Jego autorzy otrzymają natomiast 50 000 złotych do podziału. Jest to więc gra warta świeczki o środki, które mogą skutecznie podreperować studencki budżet. Informacje związane z Hackatonem są dostępne na stronie internetowej wydarzenia.

Czytaj też: Aż 100 tys. zł dla młodego naukowca? Trzecia edycja Nagrody im. Stanisława Lema 

Grafika tytułowa: bruce mars / Unsplash