Uber szykuje „superaplikację”

Uber zakomunikował właśnie, że w tym roku doda do swojej (na razie tylko brytyjskiej) aplikacji możliwość rezerwacji pociągów, autobusów, samolotów i korzystania z wypożyczalni samochodów.

Niebawem technologiczny gigant ogłosi listę partnerów zaproszonych do współpracy.

Właściciel jest przekonany, że integracja zwiększy wykorzystanie aplikacji wśród brytyjskich użytkowników. Mają oni możliwość korzystania także z aplikacji takich jak Bolt i Free Now. Wielka Brytania jest jednym z największych rynków Ubera poza Stanami Zjednoczonymi.

„Od wielu lat możesz rezerwować przejazdy, rowery, usługi łodzi i skuterów w aplikacji Uber. Dodanie pociągów i autokarów jest naturalnym postępem” – powiedział Jamie Heywood, szef Ubera w Wielkiej Brytanii. I dodał: „W ciągu tego roku planujemy włączyć loty, a w przyszłości hotele, integrując wiodących partnerów z aplikacją Uber. W ten sposób stworzymy możliwość bezproblemowej podróży od drzwi do drzwi”.

Plany Ubera obejmują także kupowanie za pomocą aplikacji biletów kolejowych Eurostar. Umożliwia on podróżnym dojazdy z Londynu do Paryża i innych miast przez tunel pod kanałem La Manche.

Te wszystkie działania są częścią programu pilotażowego, który (jeśli się powiedzie) zostanie rozszerzony na inne kraje w przyszłości.

Według zapowiedzi i własnych deklaracji Uber ma nadzieję stać się docelowo „punktem kompleksowej obsługi wszystkich potrzeb związanych z podróżami”.

Czytaj także: Uber Eats – pojedziesz, zjesz, zapalisz