Teams nie będzie częścią pakietu Office

Aplikacja Teams swoją pozycję rynkową zawdzięcza m.in. pandemii koronawirusa i temu, że z jej powodu byliśmy zmuszeni pracować z domu. Produkt Microsoftu urósł w siłę tak bardzo, że totalnie zdystansował konkurencję. Nie wszystkim to się jednak podoba. Skargę na rzekome praktyki monopolistyczne koncernu z Redmond złożył Slack. Co z tego wyniknęło?

fot. Stephen Phillips – Hostreviews.co.uk / Unsplash

Podobno pakiet Office promuje Teamsy w niesprawiedliwy sposób

Zdaniem przedstawicieli Slacka Microsoft wykorzystuje potężną pozycję rynkową pakietu Office do promowania aplikacji Teams. Zarzut jest absurdalny, gdyż z aplikacji można korzystać nie będąc subskrybentem usługi. Jest to rozwiązanie na tyle dopracowane, że broni się samo nie potrzebując dodatkowej promocji.

Koncern z Redmond postanowił jednak – zapobiegawczo – wyłączyć Slacka poza swój rozpoznawalny pakiet biurowy. Amerykanie, jak wszystkie większe przedsiębiorstwa, borykają się w tym roku ze skutkami kryzysu i nie chcą ryzykować nałożenia kar ze strony organizacji antymonopolowych.

Czytaj też: Aplikacja jakdojade.pl z ważną nowością!

Usunięcie Teams z pakietu Office nie przełoży się z pewnością na zwiększenie popularności Slacka. Rozwiązanie z Redmond jest od niego lepsze i wygodniejsze w obsłudze i z pewnością nadal będzie chętnie wykorzystywane chociażby przez użytkowników Windowsa, z którym jest zintegrowane. Microsoft jednak woli dmuchać na zimne – nieraz już miał problemy z oskarżeniami o nieuczciwe działania chociażby ze strony Komisji Europejskiej.

Grafika tytułowa: Dimitri Karastelev / Unsplash