Starlink dostępny także na wycieczkowcach

Firma wycieczkowa i armator statków Royal Caribbean, ogłosiła, że ​​wyposaży swoją flotę w usługę internetową Starlink SpaceX. Ma to sprawić, że korzystanie z Internetu na morzu będzie szybsze i bardziej niezawodne.

Royal Caribbean wypróbował już usługę na jednym ze swoich statków. Oficjalnie uruchomi ją 5 września, zaczynając od statku o nazwie Celebrity Beyond. Rozwiązanie zostanie w pełni wdrożone w całej swojej flocie (kilkadziesiąt jednostek) do pierwszego kwartału 2023 roku.

Komunikat armatora nie zawiera szczegółów technicznych, takich jak liczba czasz Starlink, z których korzystałyby jego statki, lub jaka przepustowość zostałaby podzielona między kilka tysięcy pasażerów. Firma obiecuje jednak, że ludzie będą mogli korzystać z usług przesyłania strumieniowego i nawiązywać połączenia wideo.

Zasięg usługi, źródło: SpaceX

Niedawno pisaliśmy o tym, że SpaceX zawarło partnerstwo z T-Mobile. Ma ono na celu przesyłania wiadomości tekstowych i połączeń do telefonów komórkowych za pomocą satelitów drugiej generacji. Uruchomienie tej usługi planowane jest na przyszły rok.

Firma współpracuje również z Hawaiian Airlines i przewoźnikiem czarterowym JSX, aby zapewnić Wi-Fi podczas lotu, co również rozważa m.in. Delta. Dla „szczurów lądowych”, firma wprowadziła niedawno wersję Starlink dla kamperów.