Słynne laptopy Alienware w nowych wersjach!

Alienware to brand koncernu Dell kojarzący się głównie z wysokiej klasy laptopami gamingowymi. Doczekaliśmy się właśnie odświeżenia oferty amerykańskiego giganta. Tanio nie będzie, ale na zmianach w ostatecznym rozrachunku skorzystają odpowiednio zamożni gracze.

Alienware m16 i m18 odświeżone!

Przede wszystkim na pokład laptopów Alienware m16 i m18 trafi nowy procesor – Ryzen 7 7745HX od AMD. Serwuje on użytkownikom taktowanie na poziomie nawet 5,1 GHz oraz aż 80 MB pamięci Infinity Cache. Oczywiście taki układ będzie wspierany przez maksymalnie 16 GB pamięci RAM typu DDR5 oraz 1 TB przestrzeni na dane użytkownika.

Obraz wyświetlany będzie na ekranach o przekątnych odpowiednio 16″ i 18″ pracujących w rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Częstotliwość odświeżania to natomiast w ich przypadku aż 165 Hz. Za przetwarzanie obrazu wyświetlanego na tak wysokiej klasy matrycach odpowiadał będzie układ nowej generacji – NVIDIA GeForce RTX 4060.

Czytaj też: Wiemy jakiego laptopa dostaną polscy uczniowie!

Za obydwa modele Alienware w przedstawionych konfiguracjach trzeba zapłacić około 10 000 złotych. Chętni na zakup na pewno się znajdą. Nie jest to wygórowana cena jak na sprzęt gamingowy, a marka cieszy się ogromnym szacunkiem u graczy.

Grafika tytułowa: Dell