Samsung Galaxy A54 5G dużo mocniejszy od poprzednika?

Samsung Galaxy A54 5G będzie sztandarową propozycją koreańskiego koncernu na średniej półce cenowej. Ze względu na silną rynkową pozycję poprzedników, oczekiwania fanów są spore – szczególnie, że model Galaxy A53 niedomagał, jeśli chodzi o kulturę pracy procesora. Jak się okazuje, na pokładzie nadchodzącego debiutanta zastosowany zostanie ciekawy procesor.

Źródło: OnLeaks/91mobiles

Mocniejszy Exynos na pokładzie! To dobrze?

Według najnowszych doniesień, wyczekiwany średniopółkowiec z Korei będzie pracował pod kontrolą procesora Samsung Exynos 1380. To nowa jednostka przygotowana z myślą o opłacalnych w zakupie, ale też całkiem nieźle wyposażonych smartfonów z Korei. Oczywiście fani serii Galaxy A mogą narzekać – że chętniej w przypadku centralnej jednostki powitaliby układ od Qualcomma. Nowy Exynos może jednak pozytywnie nas zaskoczyć.

Jak się bowiem okazuje, pierwsze testy przeprowadzone pod kątem wydajności Exynosa 1380 wskazują co prawa zbliżone parametry w testach związanych z pojedynczym rdzeniem, jednak w przypadku prób bazujących na wielu rdzeniach nowość wykazuje o 50% poprawione wyniki względem poprzednika. To rewelacyjna wiadomość, która powinna przekonać do zakupu osoby u których pozostawał niesmak po ubiegłorocznym modelu.

Czytaj też: Huawei Watch Buds – takiego zegarka jeszcze nie było!

Premiery Samsunga A54 5G spodziewamy się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jeśli koncern z Korei nie przesadzi z ceną i potwierdzą się doniesienia w sprawie specyfikacji, nowość może sprzedać się wyśmienicie.

Źródło: OnLeaks/91mobiles